stat
Impreza już się odbyła

Produkt Polski

Od 10 do 20 października Galeria Bałtycka zaprasza na wystawę "Produkt Polski", w ramach której przedstawione zostaną wyroby kształtujące estetykę polskiej rzeczywistości od lat 50-tych XX wieku do chwili obecnej.

Wystawa Polskiego Dizajnu ma na celu zaprezentowanie przedmiotów wpisujących się w następujące kategorie: projektowanie graficzne (polska szkoła plakatu), szkło i porcelana, tkaniny, meble i elementy wyposażenia wnętrz, sprzęt gospodarstwa domowego, moda, motoryzacja i biżuteria. Na kilku wyspach wystawienniczych będzie można podziwiać między innymi spódnice w grochy w stylu rock&roll, meblościankę, skuter Osa czy odkurzacz Alfa II.

Sugestywnym tłem dla ekspozycji będą wyświetlane w zaaranżowanym na wystawie kinie krótkometrażowe filmy dokumentalne Polskiej Kroniki Filmowej, poruszające często w zabawny sposób problemy Polaków żyjących w okresie funkcjonowania Polski Ludowej. Ponadto kino będzie przyjazne dzieciom - w weekendy wyświetlane będą filmy rysunkowe między innymi: Reksio, Przygody Bolka i Lolka oraz przygody Baltazara Gąbki oraz współczesne kreskówki wyprodukowane przez Grupę Smacznego.

Oprócz "zabytków" lat ubiegłych będzie można znaleźć produkty współczesnego polskiego designu, tj. dywany J.Rusin, torebki nawiązujące do polskiej sztuki ludowej Goshico, biżuterię ekologiczną produkowaną z odpadów m.in. z plastikowych butelek, interesujące siedziska stworzone z nadmuchanych worków, meble marki A0, które produkowane są z odpadów fabrycznych i wiele innych.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Fragment wiersza którego z polskich poetów znajduje się na Pomniku Poległych Stoczniowców?