• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pożegnanie roku w rytmach Detko Band Orchestra

Impreza sylwestrowa

Zapraszamy do Oliwskiego Ratusza Kultury na wyjątkowy koncert sylwestrowy. Pożegnajmy razem stary rok w rytmach Detko Band Orchestra!

Podczas koncertu nie będzie można usiedzieć w miejscu - Detko Band zaserwuje Wam gorącą mieszankę swingu, dixielandu, bluesa i latino. Na wszystkich uczestników koncertu czeka lampka wyśmienitego napoju oraz... niespodzianka w trakcie koncertu.

jazz - koncerty w Trójmieście


Detko Band Orchestra to grupa niepowtarzalna na polskim rynku muzycznym - swingujący big band gra standardy jazzu tradycyjnego, happy jazz, pop i muzykę taneczną całego świata - od Glenna Millera poczynając, poprzez The Beatles, na własnych aranżacjach współczesnych przebojów kończąc. Mogliśmy ich oglądać w programie "Herbatka u Tadka" w TVP. Liderem zespołu jest klarnecista i saksofonista Jerzy Detko, który rozpoczynał grę na początku lat 70-tych w gdańskim klubie studenckim Kwadratowa, będącym w tamtych czasach znaczącym ośrodkiem jazzu tradycyjnego w Polsce. Pod koniec lat 70-tych założył Dekathlon Dixieland Band, z którym koncertował na festiwalach jazzowych /Finlandia/. Pod koniec lat 80-tych powstaje Detko Band, który zdobywa dużą popularność m.in. dzięki programom TV oraz występom na festiwalach jazzowych: Złota Tarka czy Sopot Molo Jazz Festiwal.

Wystąpią:
Marek Jurski - piano
Józek Niezgoda - bas, tuba
Janusz Odziomek - gitara, banjo
Włodek Przyszczypkowski - perkusja
Adam Wiśniewski - puzon
Marek Chorewicz - trąbka
Maciej Flont - sax tenorowy, wokal
Jerzy Detko - sax tenorowy i altowy, klarnet, wokal
 

Opinie

Sprawdź się

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta, odbywający się w różnych przestrzeniach Gdańska, przez 20 lat nie zawędrował nigdy na: