Poszukiwany, poszukiwana... Konkurs im. Janusza Christy na Komiks dla Dzieci

"Poszukiwany, poszukiwana..."
Wydawnictwo Egmont zaprasza do I edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na Komiks dla Dzieci. Udział mogą wziąć wszyscy rysownicy - zawodowcy, jak i amatorzy.

5 - 26 października 2020, godz. 17:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 25

niedziela, godz. 11:00 - 12:30

bilety 7 - 10 zł
Konkurs to stworzenie szansy młodym polskim twórcom komiksów na wykreowanie nowych,
współczesnych bohaterów i komiksów dla dzieci. Promocja ich pracy, długoterminowe wsparcie umożliwiające narysowanie pełnowymiarowych albumów komiksowych i serii. Chcemy także przypomnieć nowemu pokoleniu twórczość patrona konkursu, Janusza Christy.

Komiks dla dzieci może być wykonany w dowolnej technice. Na laureatów czekają nagrody pieniężne i propozycja wykonania pełnometrażowego albumu. Termin składania prac upływa z dniem 10 stycznia 2014 roku. Szczegóły na stronie www.januszchrista.pl

Prace będą oceniane przez grono jurorskie, w którym zasiadają Grzegorz Kasdepke (jeden z najpopularniejszych polskich autorów piszących dla dzieci i młodzieży), Tomasz Kołodziejczak (pisarz, dyrektor wydawniczy Klubu Świata Komiksu), Tomasz Leśniak (grafik, ilustrator i animator, wspólnie z Rafałem Skarżyckim stworzył jedne z najpopularniejszych polskich serii komiksowych: "Jeż Jerzy" oraz "Tymek i Mistrz"), Wojtek Wawszczyk (reżyser, scenarzysta, animator, rysownik, autor nagradzanych na całym świecie krótkich filmów animowanych: "Headless", "Mysz", "Pingwin", "Drzazga", współtwórca pełnometrażowego "Jeża Jerzego" i animowanych efektów specjalnych do filmów "I Robot" i "Aeon Flux", Agnieszka Wielądek (od wielu lat redaktor pism komiksowych dla dzieci i młodzieży - m. in "Czarodziejki WITCH" i "Kaczor Donald").

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Sopotu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie.
Patronat merytoryczny: Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi.
Wśród patronów medialnych są: TVP Gdańsk, Dziennik Bałtycki, miesięcznik GAGA, portal wp.pl i komiksomania.pl.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku powstała pierwsza opera napisana w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane