stat
Impreza już się odbyła

Podwójne życie stoika - Tomasz Mazur

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Mazurem w związku z premierą jego najnowszej książki zatytułowanej "Nieustanne napomnienia". "Nieustające napomnienia" to współczesny dziennik osobistej praktyki stoickiej. Pod pewnym względem tekst stanowi odpowiedź na pytanie o to, jak wyglądałaby Rozmyślania Marka Aureliusza, gdyby powstały teraz, a więc przy uwzględnieniu współczesnego języka, stanu wiedzy o świecie i człowieku oraz specyficznego zestawu wyzwań, przed jakimi staje dzisiejszy człowiek. Książka zawiera wiele antycznych technik stoickich, ale zazwyczaj przekształconych w taki sposób, żeby miały zastosowanie obecnie.

lut 8

wtorek, godz. 18:00

Sopot,
Wstęp wolny

w każdy czwartek (do 17.11), godz. 18:00

Wstęp wolny
Tekst kierowany jest zarówno do tych, którzy zainteresowani są stoicyzmem, jak i tych, którzy po prostu chcieliby prowadzić bardziej refleksyjne życie. Zawarte w tej publikacji przemyślenia i praktyczne wskazówki stanowią owoc wielu lat własnej praktyki oraz współpracy ze społecznością praktykujących stoików.

Dr Tomasz Mazur jest filozofem, pisarzem, współczesnym praktykującym stoikiem. W roku 2007 założył Centrum Praktyki Stoickiej w Warszawie, a od roku 2017 jest współtwórcą projektu Stoic Way. Napisał m.in.: "Kapryśni bogowie Sokratesa. Człowiek i świat wartości w tradycji filozofii zachodniej", "O Stawaniu się stoikiem", "Dawno zapowiedziana nieobecność" i "Zakazana historia filozofów

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Festiwal literatury, podczas którego przyznawana jest Nagroda Literacka Miasta Gdańska to: