Wiadomości

stat

Planujemy pierwszy weekend roku z rodziną

Nie macie planów na rodzinne spędzenie pierwszego weekendu nowego roku? Mamy dla was kilka propozycji - głównie teatralnych i kinowych.
Nie macie planów na rodzinne spędzenie pierwszego weekendu nowego roku? Mamy dla was kilka propozycji - głównie teatralnych i kinowych. fot. Diminik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Po sylwestrowym szaleństwie najbliższy weekend powinien być czasem odpoczynku i relaksu. Propozycji spędzenia czasu z rodziną jest kilka - głównie w kinie lub w teatrze.Niestety, pójście na sanki czy wspólne lepienie bałwana uniemożliwia nam pogoda, ale można za to wybrać się do teatru i tam spędzić pierwszy weekend 2015 roku.

Zaczniemy od sztuki islandzkiego twórcy, Andri'ego Snæra Magnasona, którą można zobaczyć w Teatrze Miniatura zobacz na mapie Gdańska. Nie jest to spektakl dla maluszków - zapraszani są rodzice z dziećmi od 7-go roku życia. Opowiada on o Błękitnej Planecie, miejscu, które zamieszkują wyłącznie dzieci, w którym wszyscy są szczęśliwi. Jednak sytuacja zaczyna się stopniowo zmieniać, kiedy na planetę trafia pierwszy dorosły. Na początku nie dzieje się nic złego, przeciwnie - Cezary Nakręcony sprzedaje dzieciom magiczny pył, dzięki któremu zaczynają latać. Pozornie jest jeszcze lepiej niż było, ale jednak coś zaczyna się psuć, a w serca dzieci wkrada się lęk. To przedstawienie jest świetnym pretekstem do rozmowy ze swoim dzieckiem o otaczającym nas świecie, warto się na nie wybrać. Sobota, godz. 12, niedziela, godz. 17. Bilety: 21 zł.

Zostajemy jeszcze w Teatrze Miniatura, tym razem na przedstawieniu dla maluszków w wieku 1-4 lata. Tam i tu to historia o krainie zamieszkanej przez same proste linie, do której pewnego razu trafia kula. Fabuła nie jest zbyt skomplikowana, ale taką właśnie są w stanie przyswoić sobie najmłodsi widzowie. Będzie też dużo muzyki i tańca, więc coś, co dzieci lubią. Nie spodziewajcie się teatralnych foteli - zasiądziecie na kolorowych poduszkach, na poziomie sceny. Po spektaklu aktorzy zaproszą was do zajrzenia za kulisy przedstawienia i pokażą wam kilka sekretów teatru. Sobota, godz. 15. Bilety: 18 zł.

Kolejne propozycje teatralne przygotowały teatrzyki dla dzieci. W Mieście Aniołów zobacz na mapie Gdańska możecie się wybrać na przedstawienie pt. "Kulisy teatru". Dzieci będą mogły się dowiedzieć, jak to jest być aktorem, czy trudno jest zagrać np. ptaka i czym są teatralne kulisy. Niedziela, godz. 12:30, bilety: 10 zł. W sopockim Pick&Roll zobacz na mapie Sopotu możecie zobaczyć "Przygody Pana Soczewki". Razem z głównym bohaterem ruszycie w niesamowitą podróż sięgającą Księżyca, dna oceanu oraz tonących w słońcu lasów tropikalnych. Niedziela, godz. 13, bilety: 10 zł. W Plamie zobacz na mapie Gdańska zobaczycie z kolei "Opowieść Wigilijną", opartą na znanej i lubianej baśni autorstwa Karola Dickensa. Niedziela, godz. 17, bilety: 8 zł.

A teraz czas na kino. Co będzie grane podczas najbliższego weekendu? Możecie się wybrać np. na Królową Śniegu 2. To rosyjski film animowany, w którym spotkacie się z bohaterami jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Na ekranie pojawią się Kai, Gerda i ktoś, kogo nie było u Andersena, czyli gadatliwy i sympatyczny troll o imieniu Orm. Za sprawą magii, odbicie Orma z lodowej tafli wychodzi z lustra i zamierza sprowadzić na świat wieczną zimę. Jednak właściwy Orm wraz z przyjaciółmi będą starali się go zatrzymać i uratować Krainę Lodu przed wielkim niebezpieczeństwem.

W niedzielę KinoPort zobacz na mapie Gdańska zaprasza na film pt. "Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele". Kacper i Emma mają po pięć lat i poznają się w przedszkolu, w mieście, do którego właśnie się przeprowadził chłopiec. Od razu się polubili i razem ze swoimi pluszowymi towarzyszami - Leo i Panią Królik - spędzają każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy móc liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela. Niedziela, godz. 13:30.

Kolejne filmy, które można zobaczyć w weekend to PaddingtonWielka Szóstka. Pierwszy z filmów opowiada historię bardzo znanego sympatycznego misia. Trafia on z puszczy prosto do Wielkiej Brytanii. Jest nieco naiwny i co chwilę musi się mierzyć z dziwnymi dla niego zachowaniami ludzi, pojazdami, urządzeniami i tym wszystkim, do czego nie był przyzwyczajony. Wielka Szóstka z kolei to film animowany, w którym jest bardzo dużo robotów, a główny bohater - nastoletni chłopiec - lepiej się dogaduje z nimi niż z innymi ludźmi. Dzięki temu porozumieniu zresztą jest w stanie podjąć walkę ze złem i uratować miasto przed zagładą. Akcja filmu rozgrywa się w San Fransokyo, fikcyjnym, futurystycznym mieście będącym połączeniem San Francisco i Tokio. W Wielkiej Szóstce nie brakuje pięknych animacji, ale też scen walki, więc zabierzcie na niego raczej starsze dzieci.

Film

Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele

Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele

4.9
produkcja
Norwegia
gatunek
Familijny
premiera
17 października 2014
czas trwania
1 godz. 14 min.

Film

Wielka Szóstka

Wielka Szóstka (13 opinii)

6.0
produkcja
USA
gatunek
Animacja
premiera
28 listopada 2014
czas trwania
1 godz. 42 min.

Film

Królowa Śniegu 2

Królowa Śniegu 2 (12 opinii)

6.0
produkcja
Rosja
gatunek
Animacja, Familijny
premiera
25 grudnia 2014
czas trwania
1 godz. 20 min.

Film

Paddington

Paddington (44 opinie)

5.7
produkcja
USA, Francja, Wielka Brytania
gatunek
Familijny, Komedia, Przygodowy
premiera
2 stycznia 2015
czas trwania
1 godz. 40 min.

Opinie (6) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

15

listopada

Narracje #11 Gdańsk Siedlce,

17

listopada

Festiwal Twórczości Wojciec... Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności

24

listopada

Niezapomniani Artyści Gdynia, Sala Koncertowa Portu Gdynia

Rozrywka

Roboty z odzysku. Recenzja filmu "Terminator: Mroczne przeznaczenie"
Recenzja filmu "Terminator: Mroczne ..."
Świetny koncert Lao Che w Starym Maneżu
Koncert Lao Che w Starym Maneżu

Kulinaria

Jemy na mieście. W Skrzydlarni jest tanio, smacznie i szybko
W Skrzydlarni jest tanio, smacznie i szybko
Restauracja Cyrano et Roxane kończy działalność
Cyrano et Roxane kończy działalność

Planuj z nami tydzień

Nie tylko Święto Niepodległości. Planuj tydzień
Nie tylko Święto Niepodległości

Sprawdź się

Czy Czarna Sala Teatru Wybrzeże im. Stanisława Hebanowskiego to inicjatywa zupełnie nowa?