Wiadomości

Planuj tydzień: stopniowy powrót wydarzeń plenerowych

W kinie samochodowym ścieżkę dźwiękową słychać w głośnikach własnego samochodu - wystarczy ustawić odpowiednią częstotliwość radiową. Na zdjęciu: kino samochodowe w Gdańsku, 2017 rok. W ten piątek kina samochodowe zawitają do Gdyni i Sopotu.
W kinie samochodowym ścieżkę dźwiękową słychać w głośnikach własnego samochodu - wystarczy ustawić odpowiednią częstotliwość radiową. Na zdjęciu: kino samochodowe w Gdańsku, 2017 rok. W ten piątek kina samochodowe zawitają do Gdyni i Sopotu. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Obostrzeń coraz mniej - wydarzeń coraz więcej. To pierwsze zestawienie naszego cyklu od wielu tygodni, w którym pojawiają się imprezy inne niż te w wirtualnej rzeczywistości. Jak na razie możemy cieszyć się między innymi kinem samochodowym, które rusza w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.
Najciekawiej zapowiada się:

kino samochodowe 36%
otwarcie klubu Wtedy 16%
Pchli Targ w Oliwie 28%
Psychodeliczny Leżak w Protokulturze 6%
Sfinks700 w kościele św. Jana 14%
zakończona Łącznie głosów: 143

Wydarzenia pleneroweAktualizacja, czwartek 10:30 - Kino samochodowe odbędzie się również w Gdańsku.

Kino plenerowe rusza w piątek, 22 maja. W Sopocie odbędzie się ono w dwóch wersjach. Widzowie obecni na inauguracji sezonu kina plenerowegoOperze Leśnej będą mogli oglądać filmy na leżakach, ale będzie można także zostać w swoim samochodzie, a filmy wyświetlane będą na dwóch wielkoformatowych ekranach. W Gdyni oglądaniem filmów na dużym ekranie z fotela własnego samochodu będzie można się cieszyć na parkingu przy Gdynia Arenie. Codziennie zaplanowane są dwa seanse. W piątek do obejrzenia "Kształt wody" Guillermo del Toro oraz "Pewnego razu w... Hollywood" Quentina Tarantino. W piątek i sobotę pierwsze samochodowe seanse zapowiadają też organizatorzy imprezy Runmageddon. Kino z charakterem odbędzie się w pobliżu Portu Lotniczego w Gdańsku, a zaprezentowane zostaną filmy: "Sokół z masłem orzechowym" oraz zwycięzca tegorocznych Oscarów w czterech kategoriach, czyli "Parasite".

W plenerze odbędą się również rodzinne gry parkowe na orientację. Jeśli bardzo stęskniliście się za chodzeniem z mapą lub bieganiem na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości. Natomiast Pomorski Klub Orientacji Harpagan organizuje Samodzielny Harpuś #4.

Pchli Targ odbędzie się w Oliwie.
Pchli Targ odbędzie się w Oliwie. fot. Dorota Dajkowska
W niedzielę rusza długo wyczekiwany pierwszy Pchli Targ w Oliwie. W tym roku czekają nas drobne zmiany - rynek w Oliwie przechodzi metamorfozę.

Czytaj też: Rynek w Oliwie: trwa metamorfoza

W sobotę otwiera się klub Wtedy i przygotowuje imprezę Ostry cień mgły mada faka. Impreza zaplanowana jest jako "ostrożna". Na podłodze klubu, jak i na innych powierzchniach płaskich oznaczone będą miejsca określające, gdzie i ile osób może przebywać równocześnie. Będzie ograniczona liczba osób w klubie i na patio. Do imprezowego życia budzi się też Protokultura, która przygotowuje imprezę Pub'o'kultura: Psychodeliczny Leżak w sobotni wieczór.

Z okazji Dnia Matki zabrzmią koncerty carillonowe na wieży Ratusza Głównego Miasta. Koncertów można będzie słuchać w okolicznych uliczkach, ale także online.

Wszystkie nadchodzące imprezy w TrójmieścieWydarzenia onlineW nadchodzących dniach nie zabraknie jednak jeszcze wydarzeń internetowych. Kto nie da się namówić na kino samochodowe, może oglądać również filmy w domu. Kino Żak proponuje seanse internetowe filmów Ból i blask oraz Moja polska dziewczyna. Obowiązują bilety. Dla kinomaniaków interesujące mogą się okazać warsztaty krytyki filmowej online: Czy krytyk krytykuje? w poniedziałek.

Sfinks700 we współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury zaprasza na niecodzienne trzygodzinne wydarzenie. Przygotowany został wyjątkowy projekt - koncert we wnętrzach XIV-wiecznego kościoła św. Jana w Gdańsku. One Night In Church to koncert i widowisko świetlne zarejestrowane przez pięciu operatorów na siedem kamer.

Sfinks700: One Night In Church

W najbliższą sobotę odbędzie się również koncert zespołu Octopussy w Klubie Desdemona w ramach cyklu Kultura na Wynos. W niedzielę Sopocki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "tab' Nowy początek" w reżyserii Joanny Czajkowskiej. Z kolei Teatr Na Plaży pokaże w piątek Chimery Afansjewa, spektakl w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego inspirowany opowiadaniami sopockiego pisarza Jerzego Afanasjewa. W sobotę biletowany spektakl online Zacznijmy jeszcze raz zagrają Aldona Jankowska oraz Tomasz Sapryk. W czwartek i piątek czytanie performatywne 2 x Camus. Gdański Teatr Szekspirowski z okazji Dnia Teatru Publicznego zaplanował projekt SzekspirOn - Romeo i Julia.

W nadchodzących dniach szykuje się też kilka ciekawych spotkań. W ramach przeniesionego do sieci cyklu "Na krańcach świata" odbędzie się spotkanie z Piotrem Strzeżyszem: Zaistnienia, czyli rowerem z Patagonii na Alaskę. W czwartek spotkanie autorskie z Adamem Robińskim. Biblioteka Gdynia zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki na łączach internetowych. Spotkania z komiksem online: Koniec świata w Makowicach w najbliższą środę. A jeszcze do czwartku trwa wydarzenie naukowe Matematyczny wszechświat. O pięknie teorii opowie dr Tomasz Miller. Na cykl debat na temat "odmrażania" sektorów kultury zaprasza gdyńskie Halo Kultura.

Opinie (23)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

15

lipca

Kino Letnie w Orłowie - 10.... Gdynia, Scena Letnia w Orłowie

25

lipca

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

26

lipca

10. Międzynarodowy Festiwal... Sopot, Opera Leśna

Rozrywka

Nowe lokale: tapasy, pizza i kuchnia amerykańska
Nowe lokale: tapasy, pizza i makarony

Kulinaria

Nie dostała kawy do prywatnego kubka przez "ryzyko zatrucia"
Nie dostała kawy do prywatnego kubka
Nowe lokale: tapasy, pizza i kuchnia amerykańska
Nowe lokale: tapasy, pizza i makarony

Sprawdź się

Ile scen będzie mieć budowany Gdański Teatr Szekspirowski?