stat
Impreza odwołana

Chimery Afansjewa

Chimery Afansjewa" to spektakl w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego inspirowany opowiadaniami sopockiego pisarza Jerzego Afanasjewa Gnom na śmietniku świata, Każdy człowiek ma swój cień i Cień czasu. Spektakl powstał w 2016 roku w koprodukcji Teatru na Plaży oraz Teatru Miniatura. Pokaz odbędzie się ze zbiorów archiwalnych.

Będzie to opowieść trzech Pierrotów, którzy uciekając od opresyjnej rzeczywistości biurowej, podążają za zgiełkiem wojny, przygotowując widowiska grane w garnizonach dla rozrywki żołnierzy. Nad ich głowami świszczą kule, niedaleko eksplodują bomby, a oni wyciągają swój przenośny teatrzyk. Ich opowieści są tylko przystankiem w wiecznej wędrówce przez zgliszcza, śmietniska i biurowce wszędzie tam, gdzie tlą się konflikty zbrojne.

Spektakl w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego inspirowany jest opowiadaniami Jerzego Afanasjewa Gnom na śmietniku świata, Każdy człowiek ma swój cień i Cień czasu najbardziej reprezentatywnymi dla literackiego zjawiska afanasjewów. Dla reżysera to kolejne spotkanie z twórczością zapomnianego sopockiego artysty po pracy naukowej nad działalnością Cyrku Rodziny Afanasjeff na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, warsztatach z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Sopocie, których efektem był spektakl Biurowiec Afanasjewa oraz po przygotowaniu autorskiego słuchowiska Poczta Afanasjewa w ramach stypendium artystycznego Miasta Sopotu.

Spektakl w koprodukcji Teatru Miniatura i Teatru na Plaży był jednym z elementów programu Sopockiej Majówki, który w tym roku dedykowany był postaci Jerzego Afanasjewa.
Spektakl powstał przy wsparciu Miasta Sopotu.

scenariusz, reżyseria i opracowanie dźwiękowe: Tomasz Kaczorowski
dramaturgia: Mariusz Babicki
scenografia i kostiumy: Agnieszka Wielewska
obsada: Edyta Janusz-Ehrlich, Jacek Gierczak, Wojciech Stachura
Prapremiera: 1 maja 2016, Teatr Na Plaży w Sopocie
Dla widzów od 12 lat

Kiedy? gdzie?
22.05 godz. 20.00 Kanały Facebook oraz Youtube Teatru na Plaży

Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Najlepszy film Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymuje: