stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piotr Michalski. prymitywNIE

Zapraszamy do obejrzenia wystawy Piotra Michalskiego pt. "prymitywNIE".

30 maja - 30 czerwca 2021, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
otwarcie / 30 maja 2020 / 19.00
wystawa / 30.05 - 28.06 / Galeria Sztuki Nowy Warzywniak 03


Piotr Michalski jest związany z Gdańską Grupą Ceramiczną NIE/WYPALENI. Zajmuje się ceramiką od 2016 roku. Specjalizuje się w wypale ceramiki metodą raku. Technika ta jest mało nieprzewidywalna i może właśnie na tym polega jej piękno. W swojej twórczości stara się osiągnąć kompromis pomiędzy formą rzeczywistą a minimalizmem, czasami kierując się ku abstrakcji.

Inspiracją są dla niego etniczne oraz prehistoryczne formy ceramiczne i kamienne. Frapuje go naturalna umiejętność z jaką ówcześni twórcy potrafili redukować kształt do niezbędnego minimum. Jest to cecha, którą posiadamy jako dzieci a niestety zatracamy w miarę dorastania. Nadal jest na etapie poszukiwania swojej drogi i miejsca w świecie ceramiki...

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która spośród oper, prezentowanych w ostatnich latach w Gdańsku, pokazana została premierowo w 1950 roku i jest uważana za początek działalności Opery Bałtyckiej?