stat
PATRONAT

Pionierzy na ul. Świętojańskiej - Spacer architektoniczny z tłumaczeniem na PJM

Czy wiecie w którym budynku pojawiła się pierwsza winda w Gdyni, która z kamienic zwana jest pierwszą kamienicą funkcjonalistyczną oraz gdzie znajdował się pierwszy schron obrony przeciwlotniczej i gazowej (O.P.L.G.)? 26 czerwca poznamy odpowiedzi na te i inne pytania, podczas godzinnego spaceru tłumaczonego na Polski Język Migowy.

Spotkamy się o godzinie 15:00 przed budynkiem Muzeum Miasta Gdyni, aby wspólnie wyruszyć na ulicę Świętojańską, zainspirować się miastem z morza i marzeń oraz zobaczyć jakie pionierskie rozwiązania oferowała gdyńska architektura lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku.
Pionierzy na ul. Świętojańskiej to spotkanie poświęcone jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Gdyni, odbywa się w ramach cyklu Dostępna Sobota i jest dostosowane do potrzeb osób niesłyszących i niedosłyszących.

Będzie to też wyjątkowa okazja do odwiedzenia wnętrz budynków, które na co dzień są niedostępne dla przechodniów. Spacer poprowadzi Gosia Bujak gdynianka, animatorka Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na stronie.

Wszelkie pytania dotyczące najbliższych spotkań można kierować do koordynatorki Dostępnej Soboty Gosi Bujak mailowo: m.bujak@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co jest najstarszym zabytkiem Sopotu?