stat
Impreza już się odbyła

Pinch Tip - wystawa

Pinch Tip - China Contemporary Prints Invitation Exhibition - Wystawa Grafiki chińskiej w Zbrojowni Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Erazm Wojciech Felcyn - wystawa

7 grudnia 2018 - 20 stycznia 2019, godz. 11:00 - 19:00

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł

Przemoc i pamięć - wystawa

20 października 2018 - 20 stycznia 2019, godz. 10:00

bilety 10 zł
ulgowy 5 zł


Wystawa jest prezentacją prac graficznych artystów chińskich związanych zawodowo z Centralną Narodową Akademią Sztuk Pięknych w Pekinie. Pokażemy Państwu prace wybitnych pedagogów, profesorów i artystów wykonane w tradycyjnych technologiach graficznych, takich jak: drzeworyt, techniki metalowe, litografia, sitodruk itp., jak również w unikatowych drukach z jedwabnej matrycy, oraz niezwykle odmiennym od "naszego" drzeworycie chińskim. Właśnie to unikatowe "dalekowschodnie" odczuwanie tych prac nadaje tej wystawie niezwykle oryginalny wymiar. Na wystawie zostaną zaprezentowane osiemdziesiąt cztery prace powstałe na przestrzeni ostatnich 20 lat, wykonane przez dwudziestu czterech artystów. Prace są bardzo różnorodne, , największy drzeworyt ma 6 metrów długości, a z kolei najmniejsza prezentowana grafika to niewiele więcej niż format A4.
Wystawa zaprezentuje szerokiej publiczności współczesną graficzną sztukę chińską, jest również efektem wymiany wystawienniczej z Akademią Sztuk Pięknych w Pekinie. W przyszłym roku Wydział Grafiki ASP w Gdańsku przedstawi swoje możliwości na wystawie w Chinach - dr Łukasz Butowski.

Honorowy patronat Prezydenta Miasta Gdańska
Patroni medialni: trójmiasto.pl, TVP 3, Radio Gdańsk, Prestiż, Pitu Pitu

Organizatorzy:
Chiny:
The Central Academy of Fine Arts (CAFA)
Chinese Artists Association
Printmaking Art Committee
International Academic Printmaking Alliance
Polska:
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Kuratorzy:
Chiny:
Profesor Wang Huaxiang
Profesor Zhang Minjie
Polska:
dr Łukasz Butowski

więcej: http://zbrojowniasztuki.pl/
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij