stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Paweł Król - Fiksum Dyrdum

Wraz z nadejściem wiosny w naszej galerii zagości prawdziwie wiosenny i pogodny klimat, a to za sprawą wystawy prac Pawła Króla.

10 czerwca - 22 lipca 2020, godz. 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

3 czerwca - 11 września 2020

Gdańsk, online
Wstęp wolny
Dobrze znacie już jego twórczość z przestrzeni publicznej. W ubiegłym roku jego plakat promował festiwal FETA. Momentami zabawne, a przede wszystkim pełne niezwykłych bohaterów grafiki, obrazy, kolaże i eksperymenty to właśnie wystawa "Fiksum Dyrdum".

"Fiksum Dyrdum" to wystawa prezentująca szereg technik plastycznych, do których chętnie sięgam, takich jak malarstwo, grafika, rysunek, plakat, kolaż tradycyjny i cyfrowy. Chciałbym pokazać mieszankę moich inspiracji, zajawek, motywów i mniej lub bardziej udanych eksperymentów artystycznych. Mam nadzieje wywołać u Państwa emocje towarzyszące tworzeniu tych prac. Po prostu Fiksum Dyrdum.

UWAGA!
Podczas wernisażu odbędzie się aukcja charytatywna. Zlicytowany zostanie rysunek, który stał się bazą dla plakatu FETY 2019.

DRESS CODE:
Na wernisażu obowiązywać będzie dress code: Prosimy ubierzcie się w PASKI. Jak fiksum dyrdum, to fiksum dyrdum.

Paweł Król
Studia na Wydziale Edukacji artystycznej akademii Pedagogicznej w Krakowie 1998-2003.
Artysta zajmujący się malarstwem, grafiką, plakatem i ilustracją. Wiele wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Finalista wielu konkursów plastycznych m.in. zwycięzca konkursu na plakat dla Festiwalu Transatlantyk w 2014 oraz konkursu na plakat dla Festiwalu Feta w Gdańsku w 2019. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Nagrodzony na Biennale Plakatu w Katowicach. Więcej informacji o Pawle Królu i jego pracach na oficjalnej stronie: https://www.pawelkrolart.com

Wystawa potrwa do: 15 kwietnia 2020 r. Będzie ją można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z teatralnych budynków w Trójmieście w "Blaszanym Bębenku" Güntera Grassa nazwany został "młynkiem do kawy"?