stat

Papier. Kamień. Nóż | Monika Zawierowska-Łozińska

Retrospektywna kolekcja konstrukcji i obiektów POP UP bazujących na materii papieru oraz ilustracje eksperymentalne na porcelanie. Czynna od wtorku do niedzieli

19 lipca - 11 sierpnia 2021, godz. 18:00

Gdańsk,

29 lipca - 18 sierpnia 2021, godz. 19:00

Sopot,
Wstęp wolny
MONIKA ZAWIEROWSKA-ŁOZIŃSKA

Urodziła się w roku 1967 w Koszalinie. W roku 1992 Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku, a tytuł doktora uzyskała w 2003 na Akademii Sztuk Pięknych Gdańsku, gdzie również w 2014 otrzymała habilitacje. Obejmująca stanowiska: prof. uczelni. Politechniki Koszalińskiej, dyrektora Instytutu Wzornictwa PK. Z zainteresowania zajmuje się publikacjami dla dorosłych i dzieci zawierające konstrukcje pop-up, inżynierią papieru, kolekcją oraz konstruowaniem papierowych form przestrzennych. Publikacje Moniki Zawerowskiej-Łozińskiej mają także inne formy takie jak; wystawy indywidualne i zbiorowe oraz publikacje elektroniczne.

Przeważnie projektuje całe systemy identyfikacji firm, ilustruje książki" do szuflady", bo nie ma czasu zająć się ich wydaniem. Uwielbia eksperymentować w nowych mediach lub w starych mediach znajdując ich nowe przeznaczenie. Pasja to praca ze studentami. Hobby życia: książki przestrzenne.Twierdzi, że zainteresowania zawodowego nie można w przypadku artysty czy projektanta, oddzielić od żadnych innych. Ilustracja życia wynika z osobistych doświadczeń i obserwacji otoczenia. Używanie rzeczy rodzi naturalny odruch ich upiększania lub udoskonalania. Nie ma strefy życia, która by jej nie interesowała. Natomiast jeśli chodzi o pasje -to kolekcjonerstwo książek pop-up z całego świata, mieszanie technik i technologii, zwierzęta z naciskiem na psy.

kurator: Maria Jędrzejczyk

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie wydarzenie artystyczne zainaugurowało działanie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu?