stat
PATRONAT

PC Drama / Zła dziewczynka - transmisja online

PC Drama "Zła dziewczynka"

autor: Lothar Kittstein
tłumaczka: Iwona Nowacka
reżyseria: Daria Kopiec
obsada: Magdalena Gorzelańczyk, Beata Niedziela
perkusja na żywo: Dominika Korzeniecka

Współczesny dramat niemiecki. Duży dom na skraju puszczy - kiedyś popularny pensjonat, obecnie opuszczony i popadający w ruinę. Mieszka w nim samotnie stary i schorowany Mężczyzna. Niespodziewanie odwiedzają go Kobieta i Dziewczynka. Relacje między bohaterami - przedstawicielami trzech różnych pokoleń - długo pozostaje niejasna, nastrój rozmowy nabiera coraz bardziej onirycznego, metaforycznego charakteru. Kim była Kobieta dla Mężczyzny? Córką? Dawną, znacznie młodszą kochanką?

Autor Lothar Kittstein sprawnie myli kolejne tropy; sztuka momentami przypomina thriller psychologiczny, kiedy indziej historię sporów pokoleniowych i buntu, czy przewrotnie przepisaną baśń o Pięknej i Bestii. A może cała opowieść toczy się wyłącznie w umyśle Kobiety? Jedno wydaje się pewne - przeszłość jej i Mężczyzny skrywa bolesną, głęboko ukrytą tajemnicę.

Lothar Kittstein (urodzony w 1970 roku), autor "Złej dziewczynki", jest historykiem, dramatopisarzem i dramaturgiem. Studiował w Bonn i Hanowerze filologię niemiecką, filozofię i historię; ostatecznie edukację uniwersytecką ukończył z tytułem doktora historii. Jako dramatopisarz zadebiutował w 2003 roku, z czasem poświęcając się w pełni karierze teatralnej i literackiej. Jedynym jego spektaklem, który doczekał się premiery scenicznej w Polsce, była "Ziemia niczyja", zbudowana z tekstów Kittsteina i Julii Holewińskiej, wystawiona w 2012 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

"Złą dziewczynką" zadebiutuje w Żaku Daria Kopiec (rocznik 1983), reżyserka filmowa i teatralna, autorka głośnego spektaklu "Zakonnice odchodzą po cichu" na podstawie książki-reportażu Marty Abramowicz, za który zdobyła prestiżowy Laur Konrada oraz Główną Nagrodę Festiwalu "m-teatr". Kopiec długo była związana z Trójmiastem: ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie, a następnie animację na łódzkiej filmówce oraz reżyserię na Akademii Teatralnej w Warszawie. Stażystka La Cambre w Brukseli. Jest autorką m.in. animacji "Własne Śmieci", "Kosmos", "Rzeki" oraz teatru telewizji "Sprawa Rity G.". Za "Własne śmieci" otrzymały Srebrnego Lajkonika 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych - nie dotyczy fotografów akredytowanych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Czytanie w Sali Suwnicowej liczba miejsc ograniczona jest do 80; udział w wydarzeniu przy zachowaniu dystansu i w masce.

Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie maseczek lub zasłanianie ust i nosa na terenie klubu jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w seansach kinowych: imię i nazwisko, data i godzina seansu, kontakt do widza (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym seansie. Wypełnienie formularza będzie dobrowolne. Dane będą zbierane w celu poinformowania widzów o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: w strefach dla publiczności są dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu oraz pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej przy wszystkich wyjściach z Klubu.
Kup bilet

30 listopada - 14 grudnia 2020, godz. 10:00

Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Protestanckie przekazy ikonograficzne które można zobaczyć w Dworze Artusa w Gdańsku to...?