• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

PC Drama / Mamoburger - Sarah Kosar

Czytanie performatywne współczesnego komediodramatu amerykańskiej autorki mieszkającej w Londynie. Hugh i jego dorosła córka Tiffany dowidzieli się właśnie o śmierci w wypadku samochodowym żony mężczyzny i matki dziewczyny. Choć są w szoku, starają się zorganizować pogrzeb i załatwić wszelkie konieczne formalności. Próby te tylko boleśnie uwypuklają ich chłodną relację. Nagle przychodzi do ich domu tajemnicza paczka, zawierająca kilkadziesiąt surowych kotletów na hamburgery. Załączany jest do niej pożegnalny list tragicznie zmarłej kobiety - zaangażowanej weganki! - w którym wyraża ona pragnienie, aby jej najbliżsi... ją zjedli.

w każdą niedzielę (od 02.07 do 06.08.2023), godz. 12:00

Wstęp wolny
Sarah Kosar, autorka dramatu "Mamoburger", przyjedzie 27 marca na czytanie jej sztuki w Klubie Żak i weźmie udział w dyskusji z widzami. Ta amerykańska dramatopisarka pochodzi z miasta Butler w Pensylwanii, od lat mieszka jednak w Londynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Stanu Pensylwania oraz brytyjskiej Royal Central School of Speech and Drama. Sarah Kosar w 2016 roku została laureatką nagrody dla najbardziej obiecującego dramatopisarza Wielkiej Brytanii Exceptional Promise in Playwriting, była też nominowana do prestiżowej nagrody Verity Bargate Award w Soho Theatre, brytyjskiej nagrody teatralnej za nowe dzieło (2020). Prowadziła również kursy dramatopisarskie w londyńskim teatrze The Old Vic. Debiutowała w 2013 roku sztuką "Hot Dog", wystawianą w teatrach w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych. Jej kolejne sztuki to "Mamoburger", " Dziesięć nocy Samanthy" (tytuł oryginału "Armadill") oraz "Our Name is not John". Kosar tworzy także słuchowiska radiowe.

"Mamoburger" to błyskotliwa, surrealistyczna opowieść, na przemian dowcipna i poważna, o budowaniu relacji rodzinnych, poczuciu winy, żegnaniu bliskiej osoby i radzeniu sobie z żałobą czy wreszcie o drobnych, ludzkich wadach, które nie sprawiają wcale, że stajemy się mniej warci miłości. Sztuka Sarah Koser miała swoją prapremierą w Londynie w 2016 roku, rok później wystawioną ją w Stanach Zjednoczonych.

Czytanie reżyseruje Maciej Konopiński, aktor teatralny i filmowy od ćwierć wieku związany z Teatrem Wybrzeże, wykładowca Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni. Na PC Dramie występował on już jako aktor, wyreżyserował także czytanie "Supernova Live" Sandry Szwarc (2016 rok).

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Bilet ulgowy
  20 - 25 zł
Bilety:
20 zł ulgowe*
25 zł super zniżka* na Kartę do Kultury
30 zł bez zniżek

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji. Bilety bez zniżek na koncerty i przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, seanse filmowe należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, biuro@klubzak.com.pl

Opinie

Sprawdź się

W którym roku gdańska publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć film "Blaszany Bębenek"?