• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

PC Drama | Jesteśmy tymi, przed którymi ostrzegali nas rodzice

26 września zapraszamy do Klubu ŻAK na PC Drama: JESTEŚMY TYMI, PRZED KTÓRYMI OSTRZEGALI NAS RODZICE.

gru 10

sobota, godz. 19:00

bilety 45 zł
ulgowy 40 zł
Kup bilet
gru 19

poniedziałek, godz. 18:00

Sopot,
Wstęp wolny
autorka: Tanja Šljivar | tłumaczenie: Gabriela Abrasowicz | reżyseria: Anna Kociarz | obsada: Sylwia Góra i Nikodem Bogdański | prowadzenie spotkania: Weronika Łucyk

Współczesny dramat bośniacki. Siedemnastoletni Milan oraz Mara, kobieta po czterdziestce, spotykają się w publicznej toalecie. Jednak jest to jedynie punkt wyjścia dla brawurowo napisanych scen z pogranicza snu i jawy, których tematy wyznaczają napisy na ścianach szaletu. Bohaterowie wcielają się w nich kolejno w nastolatka, który popełnił samobójstwo oraz matkę, która utraciła syna; mężczyznę i jego małą, nieślubną córkę; rodzeństwo związane zakazanym uczuciem, prostytuującego się chłopaka i jego o 30 lat starszą klientkę. Wszyscy oni mają proste pragnienia, wyrażane na przemian poetycko i wulgarnie każde z nich szuka miłości: tej partnerskiej, rodzinnej, czy tylko fizycznej.
W Jesteśmy tymi, przed którymi ostrzegali nas rodzice autorka w nienachalny sposób pokazuje, jak doświadczenia z domu rodzinnego, często naznaczone traumą, budują dorosłe wyobrażenia i przekonania jej bohaterów. Te same wspomnienia i motywy powracają tu obsesyjnie, tylko w nieco zmienionych wariantach, w każdej z opowieści. Jednocześnie w błyskotliwych dialogach Tanja Šljivar kreśli grubą kreską wyrazisty obraz współczesnej Bośni (niekiedy niepokojąco przypominający nasz kraj): z dresiarskimi dyskotekami, kiczowatymi hitami muzycznymi, podrabianymi ciuchami i DVD, istotnym miejscem religii, bolesnymi echami niedawnej wojny na Bałkanach.

Czytaniem sztuki zadebiutuje jako reżyserka Anna Kociarz, aktorka Teatru Wybrzeże oraz wykładowczyni Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni.

Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, biuro@klubzak.com.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  20 - 15 zł
Bilety:
15 zł ulgowe*
20 zł super zniżka* na Kartę do Kultury
25 zł bez zniżek

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji. Bilety bez zniżek na koncerty i przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, seanse filmowe należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.

https://tickets.klubzak.com.pl/index.php/repertoire.html?id=8713

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.

Opinie

Sprawdź się

Nagroda Literacka Gdynia dla autorów najlepszych książek wydanych w poprzednim roku przyznawana jest rokrocznie od:

 

Najczęściej czytane