stat
Impreza odwołana

Oprowadzania kuratorskie: Szpitale dawnego Gdańska w okresie średniowiecza i nowożytności

Muzeum Gdańska oraz Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku oddają miłośnikom historii Gdańska książkę poświęconą średniowiecznej i nowożytnej historii miejskich szpitali, przygotowaną przez zespół historyków, architektów oraz konserwatorów. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z oprowadzania kuratorskiego po wystawie o dawnych szpitalach.

W Domu Uphagena można zobaczyć także około 50 oryginalnych eksponatów oraz ryciny, grafiki ilustracje i XIX-wieczne zdjęcia, a także odnaleziony w 2009 r. w kościele św. Jakuba, wyjątkowy kartusz natrumienny ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Wystawę o tym samym tytule co nowa publikacja można zwiedzać do 29 marca 2020 z wyłączeniem poniedziałków, wtorków i dni świątecznych. Posiadacze Karty Mieszkańca mogą zobaczyć wystawę nieodpłatnie. Ceny biletów wynoszą 16 zł / indywidualny, 8 zł / ulgowy i 35 zł / bilet rodzinny (1-2 dorosłych i 2-6 dzieci do lat 18).

Wystawie zostaną poświęcone dwa nieopłatne oprowadzania kuratorskie - 11 lutego oraz 14 marca br. o godz. 12:00 w Domu Uphagena.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Statek S/S Sołdek był: