stat

Opera? Si!

lis 28

sobota, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 25 zł
Kup bilet
Komunikat Opery Bałtyckiej o zmianach repertuarowych w październiku:

Ze względu na otrzymane informacje o wejściu Gdańska do żółtej strefy, jesteśmy zmuszeni zmodyfikować plany repertuarowe na najbliższy czas. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, publiczności i artystów, zdecydowaliśmy o odwołaniu spektakli "Sen nocy letniej" (9-11 października), "Don Bucefalo" (17-18 października), Opera? Si! (17 października) oraz wszystkich wydarzeń edukacyjnych do końca października. Osoby posiadające bilety na odwołane spektakle proszone są o kontakt z Biurem Obsługi Widzów w celu zmiany rezerwacji lub zwrotu biletu.


Zapraszamy na "Opera? Si!" - cykl spotkań Jerzego Snakowskiego. Opera? Si! Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o operze, ale nie wiecie kogo zapytać!

To cykl spotkań, podczas których zaspokajamy głód opery i poskramiamy strach przed nią. Nasz ekspert, Jerzy Snakowski, wytłumaczy najdziwniejsze zjawiska ze świata opery i operowych zwyczajów: jak powstaje głos? Jak się ubrać do opery, by czuć się komfortowo? I co zrobić, gdy w trakcie spektaklu zadzwoni nam komórka?...

Obecny sezon to siedemdziesiąte urodziny Opery Bałtyckiej. Sięgniemy więc do jej historii, przypominając najważniejsze spektakle i osoby, które przyczyniły się do sukcesów instytucji. Posłuchamy też dzieł, które do tej pory jeszcze nie zostały wystawione na gdańskiej scenie - a być może już wkrótce na niej zagoszczą.

CO TO?

Interaktywna forma zachęca do uczestnictwa w każdym odcinku! Humorystyczne prelekcje przeplatają się z występami zaproszonych artystów, rozmowami ze specjalistami i krótkimi filmikami.

DLA KOGO?

Brak ograniczeń wiekowych, wszyscy są mile widziani.

JAK DŁUGO I JAK CZĘSTO?

Stanowczo za krótko i za rzadko! Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a trwają od 70 do 90 minut (bez przerwy).

GDZIE I ZA ILE?

W Operze Bałtyckiej, bilet w cenie 30 zł.

PO CO?

Aby się pośmiać, ale też zyskać nową wiedzę, poszerzyć horyzonty oraz wzbudzić lub ugruntować miłość do oper!

Scenariusz i prowadzenie: Jerzy Snakowski

W REPERTUARZE ODCINKA: m.in. miłosny duet z baletu "Tytania i osioł" do muzyki Zbigniewa Turskiego w choreografii prof. Janiny Jarzynówny-Sobczak, wykonany premierowo przez Alicję Boniuszko i Janusza Wojciechowskiego, przez niego też zrekonstruowany w 2015 roku z okazji stulecia urodzin Jarzynówny-Sobczak.

Obsada:
Ewa Tracz - sopran
Artur Janda - bas-baryton
Łukasz Konieczny - bas
Sandra Springhorn - tancerka Baletu Opery Bałtyckiej
Giovanni Rafael Chavez Madrid - tancerz Baletu Opery Bałtyckiej
Ekaterina Stepanidina - fortepian

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
  • Bilet ulgowy
    25 zł
Bilet w cenie 30,00 zł
25,00 zł - bilet specjalny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaka telewizja nagrała i wyemitowała musical "Lalka" w reż. Wojciecha Kościelniaka?

 

Najczęściej czytane