stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Opera? Si!

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Zapraszamy na "Opera? Si!" - cykl spotkań Jerzego Snakowskiego.

bilety 25 zł
Kup bilet
Aria. Duet. Uwertura. Trwają zaledwie kilka minut. To jednak nie błahostki. "Opera? Si!" w dziesiątym sezonie swego istnienia chce udowodnić, że przy pomocy jednej arii można opowiedzieć niemal o całym świecie. Naszym świecie. Że opera może być punktem wyjścia do rozważań o wierności, o patriotyzmie, o plotkowaniu, o używkach, o czasie, o jego braku, o przyjemnościach, o nieprzyjemnościach, o muzyce, o sztuce, o tym i o tamtym. Po prostu - o nas. Rozważania snuć będziemy rzecz jasna z żartem, słuchając występów artystów i opowieści Jerzego Snakowskiego.

Aria Berty czyli coś na ząb

Są takie arie operowe, których nikt nie nuci, które wybrzmiewają bez echa, na które nikt nie czeka w trakcie spektaklu. Sierotki, kopciuszki. A przecież mogą być pretekstem do rozmów na ten, który uwielbiamy wszyscy: jedzenie! Tym razem będzie to bardzo kaloryczna "Opera? Si!" wysmażona na mało popularnej arii z "Cyrulika sewilskiego". Opowiemy i zaśpiewamy o ryżu, grzybkach, sorbecie, makaronie, obżartuchu Rossinim, o tym, dlaczego Verdi nie jadł pizzy i czy śpiewacy jedzą lody. A że nie boimy się żadnych tematów, więc będzie też mowa o zatruciach i niestrawnościach.

W programie arie Rossiniego, Belliniego, Mozarta, Verdiego i innych mistrzów, których łączy jedno: wszyscy bez wątpienia coś jedli. Podobnie jak wykonawcy, czyli: Julia Iwaszkiewicz (sopran), Katarzyna Szymkowiak (mezzosopran), Kamil Pękala (baryton), Liana Korunna (fortepian) i Jerzy Snakowski (gadanie z pełnymi ustami).

CZAS TRWANIA: 90 minut

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?