stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Olbrzymy i Stolemy - warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci

Według starej legendy, dawniej ziemie kaszubskie zamieszkiwali łagodni olbrzymi zwani stolemami. Wraz z rozwojem miast na Pomorzu robiło się coraz ciaśniej i giganci opuścili Polskę udając się do dalekiej Skandynawii. Ostatni ze stolemów odwiedził miejsce pochodzenia swoich przodków pod koniec XV wieku i na pamiątkę tej wizyty pozostawił gdańszczanom prezenty, wyrzeźbione przez siebie kamienne rzeźby, które dziś zdobią fasady gdańskich budynków. Wchodząc na wystawę Powrót wielkoludów w GGM2 możemy nabrać wrażenia, że stolemowie znów powrócili do Gdańska...

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na warsztaty rzeźbiarskie, gdzie powrócimy na chwilę do świata z gdańskich baśni. Będziemy tworzyć gipsowe formy przestrzenne odtwarzając rzeźby wykonane przez stolema. Odwrócimy role i teraz to dzieci staną się olbrzymami, które przeniosły się do dalekiej krainy, a o Gdańsku słyszeli tylko z opowieści rodziców. Podczas zajęć stworzymy opowieść/obraz na temat tego świata i jego mieszkańców. Sięgniemy do dziecięcych pokładów kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Dzieci poznają elementy architektury miasta Gdańska, przede wszystkim ulicy Długiej i Mariackiej, i wykorzystamy je w tworzonych rzeźbach.

Obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie organizatora.

#warsztatydlarodziny
#warsztatyrzeźbiarskie
#sztuka

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Antoni Suchanek, polski malarz marynista, ma swój pomnik w Trójmieście. Gdzie dokładnie się znajduje?