• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Okradli aktorki Teatru Wybrzeże podczas spektaklu. "Byliśmy obserwowani"

Alicja Olkowska, Mateusz Groen
14 września 2023, godz. 13:05 
Opinie (88)
W "Trojankach" w reż. Jana Klaty występują m.in. Dorota Kolak oraz Katarzyna Figura W "Trojankach" w reż. Jana Klaty występują m.in. Dorota Kolak oraz Katarzyna Figura

Wyjątkowo przykre zdarzenie spotkało aktorki Teatru Wybrzeże podczas wyjazdowego spektaklu w Pilźnie. Nieznani sprawcy włamali się do teatralnej garderoby i ukradli ich cenne rzeczy, m.in. dokumenty, biżuterię i telefony. Aktorki znajdowały się wtedy na scenie i grały spektakl "Trojanki".IMPREZY I WYDARZENIA Najbliższe spektakle do obejrzenia w Trójmieście

paź 27-29
Romeo i Julia is not dead
Kup bilet
paź 26
Musical Kosmos
Kup bilet


Ceniony spektakl "Trojanki" w reżyserii Jana Klaty otwierał wczoraj, w środę, 31. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Divadlo w Pilźnie (Czechy). Po godz. 19 prezentowany był na Nowej Scenie Nowego Teatru. Właśnie wtedy trzech nieznanych sprawców włamało się do garderoby aktorek związanych z Teatrem Wybrzeże.

Tak opowiedział o zdarzeniu portalowi Trojmiasto.pl aktor Teatru Wybrzeże, Piotr Biedroń.

- Wczoraj o godz. 19 spektakl "Trojanki" otwierał Międzynarodowy Festiwal w Pilznie. Jest to bardzo prestiżowy festiwal. Kiedy w przerwie spektaklu nasze koleżanki zeszły do garderoby, okazało się, że zostały okradzione. Ze wszystkiego. Portfele, pieniądze, telefony, dokumenty, ale również pamiątki (pierścionki od babci), obrączki. Potem była cała noc spędzona przez nasze koleżanki na komisariacie, przesłuchania, wyrabianie tymczasowych dokumentów w ambasadzie. Bardzo przykra sprawa.
Po apokalipsie. Recenzja Po apokalipsie. Recenzja "Trojanek" Teatru Wybrzeże

Złodzieje nie zdążyli jednak dotrzeć do męskiej garderoby.

- Nam udało się uniknąć kradzieży tylko dlatego, że złodzieje wystraszyli się przechodzących osób i nie zdawali sobie sprawy, że spektakl jest krótszy od próby. Mamy podejrzenie, że wszystko było przygotowane i byliśmy wcześniej obserwowani. Osoby, które nas okradły, były ubrane w garnitury i suknie wieczorowe, aby nie odróżniać się od widzów - dodaje Piotr Biedroń.
Jak poinformowała "Rzeczpospolita", spektakl został przerwany, a Jan Klata wraz z organizatorami przekazał widzom informację o przyczynach takiej decyzji. Był to pierwszy taki przypadek w historii czeskiego festiwalu.

Kradzież komentuje również rzecznik Teatru Wybrzeże, Grzegorz Kwiatkowski.

- Jesteśmy wstrząśnięci i zszokowani. Mamy nadzieję, że sprawcy zostaną jak najszybciej ujęci i osądzeni, a skradzione rzeczy odzyskane.
Aktorzy, którzy w środę występowali w Pilźnie, wracają właśnie do Gdańska.

Miejsca

Spektakle

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

10 zł
wystawa

Wystawa Stocznia

15 zł
wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

spotkanie, wystawa, warsztaty

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Którą z powieści Pawła Huellego wyreżyserował Wojciech Marczewski?

 

Najczęściej czytane