• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ofelia- Anna Halarewicz i Bożena Karska- wystawa czasowa

Ofelia wystawa Anny Halarewicz i YES TO DRESS by Bożena Karska. Już po raz trzeci Anna Halarewicz wybiera Piwnicę Romańską, aby w XIII-wiecznych podziemiach Gdańska wyeksponować swoje dzieła. Tym razem obrazom, rysunkom i grafikom autorstwa wybitnej ilustratorki towarzyszą artystyczne tkaniny Bożeny Karskiej, twórczyni marki odzieżowej YES TO DRESS. Wystawa nosi tytuł Ofelia. Będzie udostępniona do zwiedzania od sierpnia do listopada 2023 roku.

6 - 30 listopada 2023, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

28 maja - 30 grudnia 2023

Gdańsk, Targ Węglowy 26
bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Wspólna wystawa Halarewicz i Karskiej jest owocem przyjaźni i pokłosiem współpracy, jaką nawiązały projektantki, tworząc kolekcję oryginalnych, szytych na miarę ubrań dla kobiet: ANNA HALAREWICZ x YTD.

Anna Halarewicz wybitna ilustratorka, aktualnie kojarzona głównie z branżą modową (m.in. z magazynami Twój Styl, Elle, Glamour, Bluszcz) i znana ze współpracy z luksusowymi markami. Swoją karierę artystyczną zaczynała jednak od ilustrowania książek dla dzieci. Jej prace wyróżniają się charakterystyczny stylem: dynamiczną kreską oraz niedopowiedzeniem, w którym dostrzec można dążenie do minimalizmu. Rysując postaci, artystka skupia się na aspekcie psychologicznym oddaje wrażenia, emocje i nastrój.

Bożena Karska uznana projektantka mody. Twórczyni marki YES TO DRESS, którą rozwija od 2011 roku. Od 30 lat projektuje i współpracuje z branżą odzieżową. Kocha zwierzęta, turbany, kolczyki i adidasy. Absolwentka studiów architektonicznych we Wrocławiu. Jak sama przyznaje, po studiach nie zaprojektowała żadnej budowli, ale za to setki, jeśli nie tysiące ubrań, począwszy do własnych kolekcji wybiegowych po pracę dla wielkich firm odzieżowych.

Opinie

Sprawdź się

Kto jest patronem Teatru Muzycznego w Gdyni?