stat
Impreza już się odbyła

Od zdjęcia, do wystawy - warsztaty fotograficzne Sputnik Photos

Zapraszamy na "Od zdjęcia, do wystawy" - warsztaty fotograficzne prowadzone przez artystów z kolektywu Sputnik Photos!

w każdą środę (do 17.06), godz. 17:30 - 19:00

Gdańsk,
bilety 40 zł

w każdy czwartek (do 25.06), godz. 18:00

Wstęp wolny
Termin - 02 i 03.03.2019
Godziny: 10.00 - 16.00
Miejsce - Gdańska Galeria Güntera Grassa / Pracownia Artystyczna (wejście od strony ul. Grobla I)
Prowadzący - Adam Pańczuk, Michał Łuczak

Zajęcia kierowane są do osób, które już tworzyły cykle fotograficzne, jak i do tych, które dopiero mają to w planach, ale którym nie jest obca obsługa aparatu fotograficznego.

Uczestnicy powinni przynieść ze sobą dokumentację swoich wcześniejszych projektów (prace mogą być wydrukowane w formacie 9x13 cm lub 10x15 cm), ale nie jest to wymagane. W razie konieczności prowadzący udostępniają archiwa Sputnik Photos.

Warsztaty są podzielone na dwa sukcesywne dni.

Dzień pierwszy:
- wprowadzenie teoretyczne do tematu edycji projektu fotograficznego
- ćwiczenie z edycji: praca w parach nad edycją i ułożeniem cyklu zdjęć na bazie otrzymanego (nie znanego wcześniej uczestnikom) zbioru spójnych tematycznie i formalnie fotografii (ok. 60-80). Głównym zadaniem uczestników będzie ułożyć zestaw ok. 20 fotografii i opracować do niego legendę.

Dzień drugi:
- wprowadzenie teoretyczne do tematu "wystawa jako środek wyrazu"
- korekta własnych projektów i omówienie ich w gronie uczestników
- ćwiczenie służące stworzeniu wystawy na podstawie zdjęć pochodzących z własnego projektu

Prowadzący:
Michał Łuczak
- fotograf, absolwent studiów doktoranckich w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie oraz iberystyki na Uniwersytecie Śląskim. W swoich pracach przedstawia głównie Górny Śląsk oraz kraje byłego ZSRR. Przygląda się mniejszym społecznościom i wykorzystuje je jako metaforę całościowego obrazu. Jest autorem książek fotograficznych (Brutal, 2012, Koło miejsca/Elementarz /wraz z Krzysztofem Siwczykiem/, 2016 - Czytelnia Sztuki, 11.41 /wraz z Filipem Springerem/, 2016 ). Od roku 2010 jest członkiem kolektywu Sputnik Photos. Pracuje również jako kurator i edytor publikacji fotograficznych.

Adam Pańczuk jest fotografem dokumentalnym, swoje historie opowiada posługując się portretem, łączy fotografię dokumentalną z kreacyjną. Pozwala mu to opowiadać o pewnych obszarach człowieka gdzie tradycyjne podejście do fotografii dokumentalnej nie sięga. Jego najważniejszy projekt fotograficzny, "Karczeby", czyli opowieść o przynależności człowieka do ziemi, został wyróżniony przez jury 71. konkursu "Pictures of the Year International" Najlepszą Książką Fotograficzną Roku 2013 na świecie. Został doceniony przez najdłużej ukazujący się magazyn o fotografii na świecie "The British Journal of Photography", który uznał Pańczuka, jednym z najbardziej obiecujących fotografów młodego pokolenia na świecie. Jest wykładowcą Akademii Fotografii w Warszawie oraz członkiem kolektywu Sputnik Photos. Studiował na Akademii Ekonomicznej, a także fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu.

Regulamin dostępny na stronie: https://www.ggm.gda.pl/_pliki/50/199023886.pdf

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    250 zł
Cena:
250 zł (od 25 do 28 lutego)
UWAGA: obowiązuje przedpłata na konto GGM / PATRZ REGULAMIN

Zapisy – mskierka@ggm.gda.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Pierwszym gospodarzem Dworu Artusa było: