stat
Impreza już się odbyła

Obrazy Ogniem Malowane 2021

Gdański Archipelag Kultury - oddział Plama razem z Radą Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na gdańską Zaspę w czwartek - 28 października. Spędźcie z nami jesienny wieczór w plenerze. Zapraszamy w godzinach 19:00-21:00. Wstęp wolny.

gru 10

piątek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

7 lipca - 31 grudnia 2021, godz. 19:00

Sopot,

Obrazy Ogniem Malowane to plenerowa akcja artystyczna. Jej motywem przewodnim jest ogień i światło zastosowane jako element instalacji rzeźbiarskiej, aranżacji przestrzeni czy działań teatralnych.

Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1993 r. Miała charakter warsztatów prowadzonych przez nieżyjącego już wybitnego ceramika Edwarda Roguszczaka. Niepoprzedzona żadnymi akcjami promocyjnymi skupiła dużą widownię w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji jak również w oknach okolicznych dziesięciopiętrowych bloków. Tak duże zainteresowanie skłoniło nas do kontynuacji działań i nadania im charakteru corocznej imprezy, w której uczestniczy coraz więcej artystów i widzów.

W tym roku zaprezentują się:
- Czesław Podleśny "Rozbitkowie"
- Manipura Teatr Ognia
- Czesław Fankidejski
- Karolina Pielak
- Anna Brudzińska
- Paweł Baranowski
- Chruśniak

Muzycznie wydarzenie wzbogacą: Magda Jędrzejewska, Piotr Wyrwaszewski i Marcin Cudny

Zapraszamy!

Instalacje będą do zwiedzania w godz. 19:00 - 21:00.

Akcje z ogniem:
-> 19:20 w ramach instalacji: Czesław Podleśny "Rozbitkowie"
Ogień w historii człowieka miał zawsze wiele znaczeń, od niszczycielskiego pożaru do świętości ołtarzy. W mojej sztuce ogień też ma różne odniesienia, czasem twórcze, jak w przypadku wypalania ceramiki, czasem symboliczne kiedy spod płonącej zasłony pojawia się rzeźba. W wydarzeniu "Obrazy ogniem malowane" będzie zaprzeczeniem moich eksperymentów z ogniem, bo nie są one malarstwem, są symbolem destrukcji i samozagłady naszej cywilizacji. Podpalanie tych rzeźb jest też oddaniem czci dla mojego przyjaciela Władysława Hasiora, dla którego ogień był zawsze inspiracją, podjąłem tę drogę.

-> 20.15 Manipura Teatr Ognia
Tańczą z ogniem już wiele lat, jednak ich wspólna przygoda jako Teatr Ognia Manipura zaczęła się 3 lata temu w Gdańsku. Tegoroczna edycja Obrazów Ogniem Malowanych nie jest dla nich pierwszą. Debiutowali tu jeszcze jako niezrzeszeni artyści w 2017 r. w projekcie solowym oraz w 2019 r. w pokazie w klimacie rodem z Wiedźmina. Do wspólnego tańca wciągnęły ich poiki, które stały się nieodłącznym elementem każdego pokazu. W sztuce obcowania z ogniem nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.
www.tanieczogniem.com

___
Organizatorzy:
Plama oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury
Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Zgodnie z planami miejskimi, obecna siedziba CSW Łaźnia miała pełnić bardzo oryginalną funkcję. Jaką?