Wiadomości

Obchody święta Niepodległości w Trójmieście: biegi, wystawy, koncerty

Najnowszy artukuł na ten temat

Wspólne historyczne zdjęcie gdańszczan na Długim Targu z okazji 100 lat odzyskania niepodległości

Gdyńska Parada Niepodległości 2017:

Materiał archiwalny

W najbliższą niedzielę świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenia towarzyszące tej wyjątkowej okazji trwać będą jednak znacznie dłużej i obejmą swoim zasięgiem całe Trójmiasto. Oprócz tradycyjnych już parad w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, czeka nas też dużo atrakcji muzycznych, sportowych czy kulturalnych.Czy planujesz obchodzić święto Niepodległości?

tak, co roku biorę udział w obchodach 26%
tak, ponieważ w tym roku czeka nas wyjątkowa rocznica 25%
nie wiem, zależy od pogody 11%
nie, bo nie zainteresowała mnie żadna z poprozycji 9%
nie, nie obchodzę święta Niepodległości 14%
mam swój sposób na świętowanie tego dnia 15%
zakończona Łącznie głosów: 867

Nie tylko paradyOprócz parad i przejazdów głównymi ulicami miast, czeka nas też sporo innych aktywności na świeżym powietrzu. W sobotę Muzeum Miasta Gdyni organizuje rodzinny spacer historyczny obejmujący najważniejsze miejsca związane z powstaniem miasta. Gdyńscy harcerze zapraszają mieszkańców Oksywia na ognisko z piosenkami harcerskimi i patriotycznymi. Czekają nas też dwa patriotyczne pikniki - Piknik Wojskowy na Skwerze Kościuszki (sobota) i Piknik patriotyczny na Politechnice Gdańskiej (wtorek). Komisja Opieki nad Zabytkami przy PTTK Oddziale Gdańskim zaprasza na oprowadzanie po pomnikach historii w Trójmieście.

Miłośnicy polskiej kuchni od soboty wypatrywać mogą biało-czerwonych flag na swoich ulubionych restauracjach. Lokale tak oznaczone biorą udział w Wieczorze Niepodległości, czyli nocy gdańskich restauracji, które zaserwują menu inspirowane barwami narodowymi.


Przez cały weekend możemy odwiedzić też Muzeum II Wojny Światowej, gdzie w ramach obchodów święta Niepodległości czekają nas pokazy filmowe, dwie wystawy czasowe, zajęcia edukacyjne dla dzieci, koncerty oraz wspólne śpiewanie hymnu. Muzeum Emigracji zaprasza na wyjątkowy spacer z wolontariuszem-przewodnikiem po wystawie stałej ze szczególnym podkreśleniem wątków niepodległościowych.

W Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się Gala 100-lecia Praw Wyborczych Kobiet. Sytuacji kobiet przyjrzymy się też w Muzeum Sopotu podczas debaty "Polka wciąż walcząca - o wolności kobiet wczoraj i dziś".

Podczas gdyńskich obchodów święta Niepodległości warto odwiedzić też Bank Polski w Gdyni, który posłuży za scenografię do "zwykłego dnia" w międzywojniu. Osoby, które udadzą się do banku, będą mogły zwiedzić główną salę, sprawdzić jak wyglądał kiedyś gabinet dyrektora, postać w kolejce do kasy, a nawet pobrać pamiątkową Obligację Gdynianina.

Zobacz także: Gęsina na św. Marcina w trójmiejskich restauracjach

IluminacjeEfektowną iluminację zyska dźwig stoczniowy znajdujący się przy ul. Narzędziowców. Od od zmroku do zmierzchu podświetlone będą też najważniejsze obiekty w Gdańsku: wiadukt Uczniowska - przy stadionie, wiadukt Kościuszki (przy Galerii Bałtyckiej), wiadukt Jana z Kolna (zwany żółtym), Pomnik Trzech Krzyży na placu Solidarności i Dwór Artusa.

To nie wszystko! Tutaj znajdziesz wszystkie imprezy z okazji Święta Niepodległości w Trójmieście


Obchody Święta Niepodległości to nie tylko parady, ale też koncerty, wydarzenia sportowe, spektakle, a nawet spływ kajakowy i gra miejska.
Obchody Święta Niepodległości to nie tylko parady, ale też koncerty, wydarzenia sportowe, spektakle, a nawet spływ kajakowy i gra miejska. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Koncerty i wydarzenia muzyczneŚwięto Niepodległości to dobra okazja do przypomnienia sobie pieśni patriotycznych. Będzie do tego sporo okazji. Towarzystwo Miłośników Gdyni zaprasza na koncert pieśni tradycyjnych w wykonaniu śpiewaczek z Akademii Głosów Tradycji, który odbędzie się w sobotę w siedzibie TMG. Tego dnia w Dworze Artusa odbędzie się też widowisko patriotyczne "Wyśniłem Sen o Niepodległej". "Sen o Niepodległej" usłyszymy też dzień później w Oliwskim Ratuszu Kultury. W Sopocie, w Dworku Sierakowskich pieśni patriotyczne wykona Chór Continuo, specjalny Koncert Niepodległościowy odbędzie się też w w Sali Koncertowej PFK w Sopocie.

Klub Marynarki Wojennej zaprasza na uroczysty koncert patriotyczny "Dla Niepodległej...", początek wydarzenia o godz. 17, w sali kolumnowej Klubu. W tym samym czasie w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się koncert "100 na 100. Muzyczne dekady wolności".

Zobacz także: Wczesna pora Parady Niepodległości w Gdańsku

Ci, którzy zamiast słuchać wolą śpiewać, będą mogli w piątek wybrać się Parku Oliwskiego i razem ze Wspólnotą Gdańską wykonać polski i europejski hymn.

W piątek (16 listopada) w Starym Maneżu L.U.C wystąpi w specjalnym koncercie "dla niepodległej". Artysta podczas jednego wieczoru zaprezentuje się w 3 projektach: 39/89 Zrozumieć Polskę, GOOD L.U.C.K i Polscy Kompozytorzy w Hollywood / 100 lat polskiej muzyki filmowej.

Bieg Niepodległości 2017:

Materiał archiwalny


Niepodległość na sportowoTradycyjnie, 11 listopada w Gdyni, wystartuje wielki Bieg Niepodległości. Start i meta zmagań usytuowane będą na Skwerze Kościuszki na wysokości OPR "Błyskawica". Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km, a zawodnicy dzięki białym i czerwonym koszulkom stworzą największą żywą flagę narodową w północnej Polsce.

Specjalny bieg z okazji święta Niepodległości odbędzie się też na terenie lotniska cywilno-wojskowego Gdynia-Kosakowo. Dzień wcześniej (w sobotę) biegacze zmierzą się też w Sopocie podczas Biegu Niepodległej na dystansie 4,5 km. Każdy z zawodników otrzyma biało-czerwoną opaskę na ramię.

Biegi to jednak nie jedyna forma aktywnego świętowania polskiej niepodległości. Z tej okazji w sobotę przez Motławę przepłynie wyjątkowa Parada Kajakowa - "100 kajaków z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości". Miłośnicy czterech kółek świętować będą mogli w Sopocie podczas 9. Rajdu Niepodległości, czyli rajdu samochodowego dla kierowców amatorów.

Gdański Klub Imprez na Orientację Bezdroża, Bractwo Przygody Almanak i Stowarzyszenie SUM zapraszają w dniu 11 listopada do udziału w Niepodległościowej Grze Miejskiej.

WystawyZ okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Trójmieście zawiśnie też sporo ciekawych wystaw. Klub Marynarki Wojennej zaprasza na wystawę patriotyczną "Dla Ciebie Polsko i dla Twej Chwały", na której prezentowane będą m.in.: biała broń, dokumenty, zdjęcia, elementy umundurowania, ordery i odznaczenia ze zbiorów Fundacji i prywatnych kolekcjonerów oraz plansze edukacyjne. W tym samym miejscu zobaczymy też wystawę fotografii patriotycznej pt. "Biało - Czerwona", poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej.

W Ratuszu Staromiejskim pojawi się wystawa Wystawa "Cud jedności" mająca na celu przybliżenie okoliczności procesu jednoczenia państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Z wystawą łączyć się będzie specjalna, interdyscyplinarna konferencja. Galeria Debiut zaprasza na wystawę prac uczniów "Oblicza Niepodległości", a w Dworku Sierakowskich zobaczymy polskie pejzaże w ujęciu trójmiejskich artystów.

Wśród niepodległościowych wydarzeń nie zabraknie takich, w których możemy wziąć udział z całą rodziną.
Wśród niepodległościowych wydarzeń nie zabraknie takich, w których możemy wziąć udział z całą rodziną. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl
Europejskie Centrum Solidarności przygotowało z tej okazji wystawę "Nić. Sploty wolności" na której zaprezentowane zostaną tkaniny opowiadające ludzkie historie na przestrzeni czasu.

Plenerową wystawę znajdziemy na Placu przy Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Na planszach przedstawione zostaną sylwetki i życiorysy 10 bohaterek, które szczególnie zapisały się w życiu społeczności polskiej Wolnego Miasta Gdańska, m.in. Balbiny Bellwon, Leonii Papée i Edyty Czoskówny.

Na scenie i ekranieW sobotę, 10 listopada w Gdynia Arenie odbędzie się Polska Noc Kabaretowa, podczas której artyści zaprezentują "Zabawę stulecia", czyli występy specjalnie przygotowane z myślą o obchodach święta Niepodległości. Miłośników teatru zadowolić powinna propozycja Teatru Wybrzeże, czyli przegląd "Do Polski" stanowiący prezentację wybrzeżowych spektakli związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Wyspa Skarbów" GAK w ramach ogólnopolskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza na projekcję filmu "Pan Tadeusz" wraz z muzyką na żywo autorstwa Marcina Pukaluka.

Opinie (116) 1 zablokowana

 • Dziękuję,zostanę w domu. (5)

  • 54 17

  • mnie tylko interesuje (2)

   Czy będą otwarte sklepy.
   Z alkoholem . na trzeźwo tej pissowskiej propagandy nie da rady przeżyć.

   • 18 8

   • Ojkofobia zawsze na propsie...

    Och ta propaganda rosyjska i niemiecka...

    • 2 3

   • Żabka: Tak.

    • 1 0

  • 100 pomników na 100 lecie

   A prosiłem żeby odsłonić w ten dzień pomnik Misiewicza. To taki słodki chłopak.

   • 7 3

  • Zawsze możesz wyskoczyć na strzelnicę :)

   Dziś na strzelnicy KSI przy ul. Zawodników 1 w Gdańsku będzie niepodległościowe strzelanie z broni krótkiej za darmo :) Pakiet 10 sztuk amunicji 9x19 mm, broń i opieka instruktora będzie za darmo :)

   • 1 0

 • Nie zgadzam się z tymi pomysłami! (1)

  Wg władzy niedzielę trzeba "świętować". Po to dali poniedziałek wolny żeby pochlać i na kacu odpocząć. Ponoć w sklepach na B jest promocja na alkohol z tej okazji!
  Ja korzystam z okazji i w niedzielę będę chlał od rana, i zero głupich komentarzy nie będę wtedy dodawał

  • 42 19

  • Tępak

   Masz rację zapij się na śmierć to takie sowieckie sowieto.

   • 2 3

 • Słabo. Jak to w trójmiescie (1)

  • 27 27

  • pis chce

   Rozpić proste społeczeństwo W niedzielę i dlatego daje wolny poniedziałek.

   • 8 3

 • Co za kolejność? (1)

  Z całym szacunkiem dla Gdynian, raczej pierwsze powinny być podawane informacje o tym co się będzie działo w mieście wojewódzkim, większym, starszym czy nawet pierwszym wg alfabetu drogie Trójmiasto.

  • 25 37

  • Pomieszka taki w dużym mieście 2 lata i już się autochtonem czuje

   Jak się ne podoba to sio z powrotem do Nowego Dworu i nie rób siary, Nam , gdańszczanom

   • 4 2

 • Będę leżał na kanapie (18)

  Bo CO My mamy niby swietowac? odzyskanie niepodległości? które się właściwie nie udało i skończyło masakra parę lat później? 100 lat temu?

  • 35 35

  • Bo to takie polskie sto lat. Sto lat temu, z czego potem większość i tak spędziliśmy pod okupacją xD I chyba nam tęskno, bo znowu chcemy obce bazy wojskowe sobie fundować.

   • 12 5

  • Parę lat później była masakra, ale Bolszewików idących na Europę. (1)

   Oczywiście niepodległość nie musi być wartością dla każdego.

   • 6 2

   • dziś mamy powtórkę, zdradziecki ryj Kaczyńskiego z bolszewickim pislamem

    • 4 6

  • (13)

   100 Lecie Niepodległej,a zarobki 2-3 euro za godzinę uczciwej ciężkiej pracy,przy drożyżnie większej niż na zachodzie.Szkoda że wygraliśmy tę wojnę z NIemcami ,bo było by lepiej jakbyśmy byli pod ich zaborem.Żylibyśmy sobie teraz godnie jak Niemcy a tak robimy za niewolnikow za miskę ryżu

   • 10 10

   • Zastanów się co piszesz (12)

    Wolności zawdzięczasz, że możesz sobie teraz pisać w ojczystym języku co Ci ślina na język przyniesie. Pod zaborem zawsze byłbyś germanizowanym obywatelem drugiej kategorii i wcale nie żyłbyś sobie jak przeciętny niemiec.
    Zamiast narzekać i lekceważyć pamięć ludzi którzy oddali życie za naszą niepodległość, proponuję wziąć się do roboty, bo myślący człowiek np w branży technicznej może w Polsce bardzo dobrze żyć.
    A porównywanie zarobków z zagranicą bez porównywania kosztów życia można sobie w buty wsadzić. Albo emigrować i leczyć kompleksy swoimi 2,5 tysiącami "ełro“ za ambitną i satysfakcjonującą robotę na zmywaku.

    • 7 4

    • (5)

     Przecież byłaby wolność, tylko w ramach innego, lepszego państwa. Rodzimy język też byłby po prostu inny. Ziom ma rację i mądrze pisze, a ty głupi jesteś niczym kilo gwoździ.

     • 3 5

     • (4)

      To w sumie po co toczyć wojny, skoro każdy podbity kraj tak naprawdę jest wolny, tylko w ramach innego kraju? Czemu mocarstwa typu USA tak bardzo podkreślają swoją tożsamość narodową?
      Bo dla normalnych ludzi poczucie przynależności i ojczyzna mają znaczenie, ale czopki bez wartości tego nie zrozumieją.

      • 3 2

      • zależy

       Zależy z kim się przegrywa.

       • 1 1

      • (2)

       Na forum międzynarodowym, karzełki typu Bulanda też przecież podkreślają swoją tożsamość narodową. Niestety, ten śmieszny kraj nie zasługuje na patriotyzm zwykłych obywateli. Dlatego jeśli ktoś jest patriotą w Bulandzie, to znaczy że aktualnie jest przy korycie, albo ma nadzieję dopchać się do niego i przeżerać siłą zabrane mi podatki. Zrozumiałeś, tłusta świnio?

       • 0 3

       • (1)

        Wszystko kwestia tego jak na to patrzysz. Jeżeli widzisz jakąś wartość w tym, że ludzie oddawali życie i poświęcali wszystko za to, żebyśmy mieli wolną Polskę, to będziesz patriotą niezależnie od tego jaki syf dzieje się obecnie w polityce. Bo kraj to nie tylko politycy, ale właśnie historia, kultura, tradycje, język itp. I to zasługuje na szacunek zwykłych obywateli, niezależnie czy są przy korycie.
        A jeśli jesteś z tych, którzy nie czują żadnego przywiązania do historii, no to ok, wtedy faktycznie liczy się gdzie dostaniesz lepszy socjal za swoje podatki i nie ma sensu tu siedzieć.
        Do tłustej świni się nie odniosę bo szkoda zaniżać poziom rozmowy.

        • 2 1

       • Błądzisz, matołku. Podobnie, jak te zindoktrynowane dzieciaki, które kiedyś tak ochoczo i niefrasobliwie dowódcy wysyłali na śmierć. No i za kogo per saldo ginęli? Za Misiewicza? Piotrowicza? Tuska? Petru? Innego śmiecia?

        • 0 0

    • (4)

     Błagam, chyba masz znikome pojęcie o życiu za granicą. Weźmy Londyn: faktycznie, za mieszkanie płaci się dużo drożej. Za komunikację miejską też. Ale: jedzenie w sklepach jest w cenach porównywalnych do polskich, to samo z ciuchami/meblami/itp. zarabiasz dajmy na to 1500funtów (ok. najniższa krajowa). Za mieszkanie zapłacisz ok. 500 (wynajmując ze znajomym), komunikację z maks 180 funtow, zostaje na jedzenie i zachcianki 770funtow. W polsce za najniższą krajową to sobie najwyżej dodatkowy chleb możesz kupić.
     Naprawdę cieszyłabym się, gdyby polska została w niemczech. Szczerze to miałabym gdzieś to, czy mówię po polsku czy niemiecku, przynajmniej żyłoby się lepiej.
     A tak to odliczam czas do skończenia studiów i od razu emigruję do UK :)

     • 2 2

     • (3)

      Ale zauważyłeś, że pisałem o myślącym człowieku w branży technicznej, a nie o minimalnej krajowej? :)
      A na minimalnej krajowej też teraz źle nie jest odkąd mamy 500+

      • 0 4

      • (2)

       a zauważyłeś, że jestem kobietą? Myślący człowiek w UK zarabia z 5000 funtów. W ogóle nie przeczytałeś mojego komentarza, nie pozdrawiam ;)

       • 0 2

       • On w ogóle, nawet jeśli coś przesylabizuje, to raczej nie zrozumie. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że to jakieś bydlę przy korycie.

        • 0 0

       • Ok, nie zauważyłem, że jesteś kobietą, mój błąd.
        Za to po powtórnym przeczytaniu Twojego postu zauważyłem, że masz problemy z odejmowaniem i że udowadniasz mi, że za minimalną krajową na wyspach żyje się lepiej, gdzie ja piszę o ludziach, którzy celują trochę wyżej. 5000 funtów w UK to dużo i zapewnia dobre życie. Junior w IT w Polsce spokojnie wyciąga 4-5 tys. zł, senior 10-15. Branże typu automatyka niewiele mniej. To też zapewnia dobre życie. Pójście na studia na psychologię kasztana albo WSB to wybór za który można winić tylko siebie, a nie potem płakać że zły kraj. Wolny rynek weryfikuje umiejętności.
        Zainteresuj się ilu ludzi po lepszych wydziałach PG ma problemy z godnym życiem w Polsce, zdziwisz się jak niewiele.
        A Twój brak pozdrowień mam gdzieś :) Miłego wyjazdu.

        • 0 0

    • W sumie...

     To w tym kraju czuję się właśnie jak obywatel drugiej kategorii (lub gorszego sortu). W Polsce politycy nie liczą się z potrzebami szarych obywateli i traktują ich jak śmieci, dojąc tylko coraz więcej pieniędzy. Wolność słowa też jest ograniczona, na polityków z imienia i nazwiska lepiej nie mówić nic złego bo może się to bardzo źle skończyć. Ogółem lepiej nie mieć innego zdania niż władza. Politycy mogą robić co chcą i są nietykalni, chronią ich immunitety. Mają gdzieś, zapisane w Konstytucji, prawo tworzenia propozycji ustaw przez obywateli. Nie jedna inicjatywa obywatelska, podpisana przez ponad 100.000 Polaków, została odrzucona z niejasnych przyczyn. W żadnej ważniejszej sprawie nie ma prowadzonych realnych konsultacji społecznych ani referendum. Politycy mogą wszystko a Ty nie możesz nic. Zmieniają ustawy wedle swoich potrzeb by im bylo na rękę, nie ważne czy utrudnia nam przez to życie (m. in. wszelkie zmiany w podatkach, ogromna biurokracja itp). Skoro, jako obywatelka tego kraju, prawo do glosu mam tylko raz na 4 lata, a w międzyczasie nie mogę nic, to co to za demokracja? Jedyne co dobre (odpukać) to otwarte granice i możliwość ucieczki do lepszego miejsca. PS. Jest mi oczywiście przykro z powodu śmierci wielu Polaków za wolność ojczyzny, ale ze smutkiem muszę stwierdzić że ich śmierć na niewiele się zdała. Oddali życie czyli wszystko co mieli, a co my z tego mamy? Niestety niewiele. Teraz naszym "okupantem" są rządzący politycy -
     Polacy. Wolność i dobrobyt w naszym kraju trwają zawsze bardzo krótko i bardzo szybko sa nam odbierane. Chyba w kazdym pokoleniu masa Polaków musiałaby ponieść śmierć, by ta wolność miała jakis długofalowy skutek. Bo pokojowe metody coś nie działają w tym kraju...

     • 0 0

  • Wychowanie wynosi się z domu i ty dokładnie tyle wyniosłeś...

   • 2 0

 • Lepiej oglądać tv (3)

  Znowu paru szczudlarzy,paru przebierańcow na koniach i parę starych samochodów i motocykli i super impreza gotowa.Jedzcie do Niemiec tam z większym rozmachem robiono imprezy 20 lat temu nawet na dzień ojca ,niż u nas na 100-lecie.Takie imprezki to dla dzieci nie dla poważnie myślących

  • 30 18

  • Poważnie myślący, ale lepiej tv oglądać. (1)

   Oksymoron!

   • 5 4

   • To zależy co w tym tv oglądasz.

    Ja oglądam program Planet.
    Też oksymoron ?

    • 5 1

  • Dlaczego sam nic nie zrobisz dla powaznie myślących

   • 0 2

 • Zaraz będzie afera, że obcisłogaci biegają po ulicach (2)

  i nie można blachosmrodem do Żabki bo czipsy pojechać.

  • 10 10

  • Masz jakies kompleksy?> (1)

   • 4 0

   • Tak

    Pewnie jest gejem

    • 3 0

 • W Finlandii na 100lecie otwarto wielką bibliotekę (3)

  z salami kinowymi i innymi bajerami. W Polsce wystawią obrazki i puszczą kabarety.

  • 43 2

  • w Polsce wiedzę czerpie się z memów, nie z książek

   • 8 3

  • odpowiedź (1)

   Pomnik odsłonią!

   • 3 0

   • Pomnik uzurpatora wodza niepodległości, pomnik większy od Piłsudskiego czyli pomnik gnoma kartofla

    • 5 2

 • ".. Piknik patriotyczny na Politechnice Gdańskiej (wtorek)..." (6)

  Po tym jak profesorowie Politechniki poparli kandydata na Prezydenta Miasta ( i nie ważne czy był z jednej czy drugiej partii) tą uczelnię ( pomimo, ze jestem absolwentem) i jej przedsięwzięcia będę omijał wielkim łukiem. To hańba, żeby paprać się w politykę!!!!!A teraz piknik "patriotyczny" :-(

  • 24 13

  • Dlaczego? (1)

   Co Ci przeszkadza w pikniku patriotycznym?

   • 3 4

   • Organizatorzy

    • 2 3

  • Dlaczego mieliby nie kogoś popierać, skoro są obywatelami Polski i mają prawo głosu? (2)

   • 3 5

   • ale występowali w imieniu PG (1)

    • 4 3

    • Udział w demokratycznych wyborach jest patriotycznym obowiązkiem i każdego obywatela prawem.

     • 2 1

  • Zgadzam się, że PG nie powinna agitować, bo są od nauki, a nie od polityki. Ale spójrzmy z drugiej strony, w czym są gorsi od np Pani Krystyny Jandy, po której facebook'owym profilu trudno już poznać czy jest aktorką czy działaczką opozycji?

   • 2 1

 • A kto z nami nie wypije niech pod stołem zaśnie!

  • 21 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07

lutego

Marek Dyjak Gdańsk, Stary Maneż

Rozrywka

Inspirujące trójmiejskie konta na Instagramie
Inspirujące konta na Instagramie
Nieudane randki. Komu się przydarzyły?
O randkach, które się nie udały

Kulinaria

Catering dietetyczny. Prosty sposób na zdrowe odżywianie
Dieta z pudełka: zdrowa, smaczna i kolorowa
Okiem dietetyka: 7 nawyków, które pomogą ci schudnąć
7 nawyków, które pomogą ci schudnąć

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?

 

Najczęściej czytane