stat
Impreza już się odbyła

Akademia Głosów Tradycji. Miłosne o wojnie, wojenne o miłości

Towarzystwo Miłośników Gdyni zaprasza na koncert pieśni tradycyjnych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu śpiewaczek z Akademii Głosów Tradycji, który odbędzie się 10 listopada 2018 r., o godz. 18:00 w siedzibie TMG, ul. Władysława IV 51 w Gdyni.

O Akademii Głosów Tradycji:
Śpiewamy razem od kilkunastu miesięcy. Wszystkie mieszkamy w Trójmieście, ale nasi dziadkowie przyjechali tu z różnych stron Polski. Poprzez śpiew tradycyjny docieramy do naszych korzeni. Wykonujemy zarówno pieśni z Mazowsza, Lubelszczyzny, Małopolski, Kielecczyzny, jak i Kujaw, Kurpiów i Suwalszczyzny. Nazywamy je pieśniami zewsząd. I choć różnią się od siebie stylem, sposobem śpiewu, gwarą to zawsze opowiadają o losie człowieka.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Zapraszamy na opowieść muzyczną, na którą składają się wyjątkowe utwory - pieśni tradycyjne, wywodzące się z kultury polskiej wsi, które towarzyszyły niegdyś różnym wydarzeniom historycznym. Wyśpiewamy zarówno wątki osobiste, odnoszące się do losu pojedynczych ludzi, jak i teksty uniwersalne, o wydźwięku patriotycznym. Przedstawimy lirykę miłosną, pieśni rekruckie, niepodległościowe, religijne, ballady, historyczne oraz przyśpiewki. Pieśni te z różnych perspektyw opowiadają o wojnie, rozłące, tęsknocie, żołnierskiej rozrywce, braterstwie, śmierci, żałobie, nadziei, a przede wszystkim o miłości w cieniu wojny.

Wykonawcy:
Aleksandra Bakiera, Anna Bochnak-Fryc, Ewa Kielar, Olga Krasoń, Beata Kugler, Joanna Legeżyńska, Beata Meus, Aroma Małgorzata Podjacka, Katarzyna Rosińska, Agnieszka Rusakiewicz.

Koordynacja projektu: Olga Krasoń

Projekt jest realizowany przez Towarzystwo Miłośników Gdyni, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdynia.

Projekt graficzny: Ewa Kielar

Informacja o biletach

Zaproszenia do odbioru w Towarzystwie Miłośników Gdyni przed koncertem.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?