• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana

Nowe książki w zbiorach Biblioteki Gdańskiej

Od literatury naukowej i popularnonaukowej z zakresu szeroko rozumianej humanistyki do literatury pięknej polskiej i obcej. Zapraszamy na wystawę wybranych publikacji spośród najnowszych nabytków Działu Nowej Książki.

9 - 18 grudnia 2023, godz. 18:30

Gdynia,
Wstęp wolny

26 października - 20 grudnia 2023

Wstęp wolny
Prezentujemy wydawnictwa  odnoszące się do Gdańska i Pomorza, reportaże z rożnych stron świata, publikacje mówiące o historii  kobiet na świecie, tytuły na temat roli nauki w codziennym życiu, a także powieści. Na wystawie znalazły też miejsce książki-laureatki licznych nagród literackich w kraju i za granicą.

Warto zwrócić uwagę na piękny album Fotografia w Gdańsku 1898-1900 Ireneusza Dunajskiego, Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej w Gdańsku Fot. Kosycarza czy Polanki. Podmiejskie rezydencje mieszczan gdańskich Marcina Gawlickiego. Warto przyjrzeć się reportażom  z Gruzji, Białorusi czy Nepalu, ale też takim tytułom jak: Polki, które zmieniły wizerunek kobiety Joanny Puchalskiej, czy Pasja i Geniusz. Kobiety, które zasłużyły na Nagrodę Nobla Tomasza Pospiesznego. Wśród książek zagranicznych na uwagę zasługują albumy The Art of Feminism. Images that Shaped the Fight for Equality oraz Chinese Wallpaper in Britain and Ireland Emile de Bruijn.

Wystawę można oglądać od 20 stycznia do 25 kwietnia 2020 roku w nowym budynku PAN Biblioteki Gdańskiej przy ul. Wałowej 24 (pn.-pt. 9.00-19.00, sb. 9.00-15.00).

Autorki ekspozycji:
Małgorzata Topolska
Izabela Pawłowicz
Anna Więcek

Opinie

Sprawdź się

Który znany polski pisarz zamieszkał niedawno w Brzeźnie?