stat
Impreza już się odbyła

Nie/Wypaleni - Joanna Jadczak-Wodzinowska

Zapraszamy na wersniaż i wystawę Nie/Wypaleni - Joanny Jadczak-Wodzinowskiej.

26 marca - 16 kwietnia 2020, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
wernisaż wystawy - 13.01 / poniedziałek / godz. 19.00
wystawa - 13.01 - 02.02 / Galeria Sztuki Nowy Warzywniak 03


Joanna Jadczak-Wodzinowska - mgr pedagogiki specjalnej, doktor językoznawstwa, absolwentka Gdańskiej Szkoły Artystycznej. W 2017 roku przyjęta do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Zajmuje się ceramiką, malarstwem i grafiką. Liczne wystawy zbiorowe i indywidualne, m.in. w WL4-Mleczny Piotr, GSA, Galerii ZPAP, w Pałacu Opatów, Dworku Sierakowskich, Galerii Sztuki Warzywniak, galerii BIK w Warszawie, galerii w Burgas.
Związana z Gdańską Grupą Ceramiczną Nie/Wypaleni.

Joanna Jadczak-Wodzinowska o swoich pracach: W twórczości inspiruje mnie natura, piękno ukryte w szczególe, kultura i jej transformacje, a także człowiek wyrastający w jakiejś kulturze, ale podlegający wpływowi natury. Część z moich prac to hybrydy łączące elementy ludzkie z elementami świata przyrody, funkcjonujące na pograniczu świata realnego i fantastycznego. Czasami łączę ceramikę z innymi materiałami, np. metalem lub drewnem. Lubię wypały dymne i wypały Raku, które są mało przewidywalne, towarzyszy im zawsze element ryzyka, zaskoczenia, co powoduje, że prace są unikatowe i niepowtarzalne.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z teatralnych budynków w Trójmieście w "Blaszanym Bębenku" Güntera Grassa nazwany został "młynkiem do kawy"?