• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Naturalnie. Ogródek!

Drodzy mieszkańcy Oruni i okolic! Zapraszamy Was do stworzenia wspólnego zielonego miejsca w ogródku Stacji Orunia. Wspólnie posiejmy i zasadzimy zioła i warzywa. A gdy przyjdzie czas wspólnie zbierzemy plony. Zapraszamy wszystkich, w każdym wieku!

cze 23-26

czwartek - niedziela, godz. 17:00 - 20:00

bilety 500 zł

27 czerwca - 2 sierpnia 2022, godz. 15:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Jeśli lubicie prace w ogrodzie oraz majsterkowanie a także interesujecie się ekologią bądź po prostu chcecie wspólnie spędzić czas i bliżej się poznać, wpadnijcie do Stacji Orunia w niedzielę 5 czerwca w godz. 11:00 - 16:00.

Jak możesz pomóc?
Jeśli masz sadzonki warzyw lub ziół, którymi możesz się podzielić, będzie nam miło! Posadzimy je wspólnie w ogródku. Jeśli posiadasz własną szlifierkę, wkrętarkę, to możesz ją przynieść i pomóc nam przy obróbce drewna.

Plan dnia:
godz. 11.00 -14.00 wspólne budowanie donic z palet i starych mebli
godz. 14:15 przerwa kawowa i mały poczęstunek
godz. 14.00-16.00 wspólne sadzenie roślin i warzyw
Naszą ideą jest stworzenie ogródka społecznego, do którego możesz w każdej chwili przyjść i doglądać zasadzonych ziół czy warzyw.

Ogrody społeczne to inicjatywa, która zyskuje popularność na całym świecie, a my chcemy ją Wam przybliżyć. Pragniemy stworzyć przestrzeń, która będzie miejscem integracji lokalnej społeczności, a także początkiem kolejnych zielonych projektów!

Rola i zalety ogrodu społecznego:
wspólnotowy charakter miejskie zielone oazy są miejscem integracji lokalnych społeczności,
kształtowanie u członków społeczności postawy proaktywnej poprzez pielęgnację ogrodu,
nauka współpracy dla osiągnięcia wspólnego celu oraz budowanie odpowiedzialności za najbliższą okolicę, uniwersalny wymiar korzystać mogą z nich wszyscy członkowie społeczności, bez względu na wiek, wykonywany zawód czy stan zdrowia, zwiększanie walorów dekoracyjnych i przyrodniczych okolicy, rewitalizacja otoczenia, podnoszenie świadomości ekologicznej i wiedzy przyrodniczej; doskonała forma edukacji dla dzieci, możliwość korzystania z dobrodziejstw ogródka.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Dwa spektakle Teatru Wybrzeże zarejestrowała Telewizja Polska w ostatnich kilku latach i wyemitowała w TVP Kultura. Jakie?

 

Najczęściej czytane