Impreza już się odbyła

Najstarszy gdański fortepian - koncert (1 opinia)

Ma prawie 190 lat! Dzięki pieczołowitej konserwacji wciąż zadziwia głębią swojego dźwięku i świadczy o fachu dawnych gdańskich konstruktorów instrumentów muzycznych z rodziny Wiszniewskich. W najbliższą sobotę na najstarszym zachowanym fortepianie zagra dr Maciej Gański z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W koncercie będzie można wziąć udział dzięki transmisjom online.

Transmisja online koncertu, realizowana przez Gdańskie Centrum Multimedialne, rozpocznie się w sobotę, 24 października 2020 r., o godz. 16:00 w Dworze Artusa w Gdańsku. Do dyspozycji zostaną oddane dwa źródła: na stronie internetowej www.gdansk.pl oraz w mediach społecznościowych na Facebooku, na profilu Muzeum Gdańska.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Maciej Gański - urodzony w Gdańsku, ukończył z wyróżnieniem gdańską Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w klasie fortepianu prof. Andrzeja Artykiewicza. Jest również absolwentem prestiżowych studiów podyplomowych Solistklasse w Danish National Academy of Music w klasie prof. Christiny Bjørkøe. Na gdańskiej uczelni uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych. Swoje umiejętności doskonalił, współpracując z tak wybitnymi osobowościami świata muzycznego jak m.in.: Philippe Entremont, Eugen Indjic, Andrzej Jasiński, Lee Kum-Sing, Wiera Nosina, Ewa Pobłocka czy Bernard Ringeissen.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Tylko Mirek Mastalerz

    W tej branży tylko on sie liczy - Mirosław Mastalerz rodem z Jerzwałdu

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Etruski lew wykonany z bursztynu jest jednym z cenniejszych eksponatów muzeum...?