• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Najsłynniejsza książka o giełdzie

Michał Sielski
29 maja 2024, godz. 08:00 
Opinie (34)
Inne ubrania i większy dostęp do elektroniki - na giełdzie zmienia się tylko wygląd, ale prawidłowości rządzące rynkiem pozostają te same od lat. Inne ubrania i większy dostęp do elektroniki - na giełdzie zmienia się tylko wygląd, ale prawidłowości rządzące rynkiem pozostają te same od lat.

Jesse Livermoore - jeśli ktoś choć trochę interesował się giełdą, to na pewno słyszał to nazwisko. Najsłynniejszy spekulant świata zarobił 10 mln USD w miesiąc, co nawet dziś byłoby kwotą ogromną. Tymczasem dokonał tego w czasach, gdy o wielkich dźwigniach i dostępie do zewnętrznego kapitału nikt nie słyszał. Jak to zrobił?Kontynuujemy recenzje książek ekonomicznych. Regularnie opisujemy książki wydawane przez Maklerska.pl, które pomagają zrozumieć coraz bardziej zagmatwany świat finansów.

Dziś książka, która przez wielu inwestorów jest traktowana jak biblia. Wspomnienia gracza giełdowego to finansowa podróż ze zwrotami akcji niczym z sensacyjnego filmu. Tylko że wszystko, co w niej opisano, wydarzyło się naprawdę.

Dziś nie brakuje historii o osobach, którym udało się zainwestować w kryptowaluty, np. na największej giełdzie świata Binance, i zarobić miliony w krótkim czasie. Kiedyś nie było to jednak takie "łatwe", ale też byli spekulanci, którzy zbijali fortunę na rynku akcji. Najsłynniejszym z nich jest bez wątpliwości Jesse Livermoore.

Tu kupisz książkę lub e-booka bezpośrednio od wydawcy: Maklerska.pl

Jego fabularyzowana biografia traktowana jest przez wielu traderów jako najważniejsza książka, którą przeczytali w życiu. Mimo upływu lat jest bowiem zaskakująco aktualna. A pragmatyczne porady trafiają w sedno rynkowych zasad, które obowiązują do dziś.

Niewątpliwym atutem tej książki jest to, że czyta się ją jak dobrą powieść, choć znajdziemy w niej więcej praktycznych porad i traderskiej wiedzy niż w niejednej pozycji, która udaje naukową książkę i przynudza wykresami oraz hermetycznym słownictwem. Dzięki temu, że "Wspomnienia gracza giełdowego" pisał doświadczony dziennikarz, możemy liczyć na lekką formę, a przy tym nie tracimy ważnych elementów treści.

Jeśli ktoś nie czytał jeszcze żadnej książki o inwestowaniu, a chciałby zacząć, to bez wątpienia jest to pozycja, która będzie idealna na początek. Jest tylko jedno "ale" - potem trudno będzie znaleźć książkę na temat rynków finansowych, która będzie potrafiła tak wciągnąć.

Tu kupisz książkę lub e-booka bezpośrednio od wydawcy: Maklerska.pl

Wcześniejsze recenzje:Jak zarabiać na giełdzie codziennie? Jak zarabiać na giełdzie codziennie?
Gdy ktoś przez 50 lat nieustannie zarabia na rynku finansowym jako inwestor, to nie będzie wielkim ryzykiem stwierdzenie, że wie, jak to się robi. Joe Ross przez pół dekady bogacił się na giełdzie w zawrotnym tempie, a gdy ciężko zachorował, napisał książkę, jak to zrobić.

Jak zarobiłem 2 mln USD na giełdzie Jak zarobiłem 2 mln USD na giełdzie
Nicolas Darvas był początkowo niezwykle utalentowanym tancerzem, który część wynagrodzenia za występy otrzymał w akcjach. Rynek tak go jednak wciągnął, że zauważył rządzące nim prawidłowości. Wystarczyło trzymać się własnych reguł i konto spuchło do 2 mln USD, a tańczyć mógł już tylko dla przyjemności.

Wszyscy sprzedają akcje? On kupuje Wszyscy sprzedają akcje? On kupuje
"Kupuj, gdy krew się leje". Jak zastosować się do tej maksymy, gdy wszyscy mówią i piszą, że akcje nie mają wartości, będą jeszcze tańsze i w najbliższym czasie będzie coraz gorzej? Sprawdzone metody na to, by inwestować na dołku, a nie górce.

Masz już swoje F-you money? Recenzja książki Masz już swoje F-you money? Recenzja książki "Krok po kroku"
Książka o tym, że każdy może zbudować dochód pasywny bez większego wysiłku. Wystarczy przestać marzyć o tym, że wymyśli się coś nadzwyczajnego. I zaufać rynkowi, a nie doradcom, przekonującym, że zarabiają na akcjach, kryptowalutach czy złocie.

Psychiatra królem giełdy. Nie bierze jeńców Psychiatra królem giełdy. Nie bierze jeńców
Najlepiej sprzedająca się książka wszech czasów. Psychiatra, który leczył anonimowych alkoholików, przełożył swoje doświadczenia na skuteczny trading, który zrobił z niego milionera.

Jak zarabiać dużo i regularnie? Jak zarabiać dużo i regularnie?
Co ma wspólnego zawodowy sportowiec i giełdowy inwestor? Wbrew pozorom bardzo wiele. Jeśli wiesz już, że w inwestowaniu kluczowa jest psychika, możesz rozwinąć się pod tym względem właśnie dzięki temu poradnikowi.

Zarobił 2,2 mld USD. Zarobił 2,2 mld USD. "Najważniejsza rzecz"
Taka kwota musi robić wrażenie. Jak więc ją zarobić? W nieco przewrotnej książce Howard Marks punktuje, co robić, by nie przegrać z rynkiem na początku przygody i wejść na sam szczyt finansowego świata.

Tak można inwestować skutecznie Tak można inwestować skutecznie
Polski autor i polskie przykłady, a do tego aktualne. Czy warto wchodzić w IKZE, jak naprawdę działają programy PPK, a także, czy z polskich akcji można zbudować portfel dywidendowych spółek, które będą gwarantowały systematyczne dochody? Rafał Janik podaje odpowiedzi na tacy. Wystarczy je z niej podnieść.

Jak zarabiać na giełdzie przez 136 miesięcy z rzędu? Jak zarabiać na giełdzie przez 136 miesięcy z rzędu?
Fascynujący zbiór wywiadów z traderami, którzy osiągnęli największe sukcesy. Wśród nich nie tylko zawodowi finansiści, ale też kapitan okrętu podwodnego czy ludzie, którzy milionerami stali się mimo tego, że nie mieli kierunkowego wykształcenia. Co ich łączy?

Udowodnili, że każdy może zostać milionerem Udowodnili, że każdy może zostać milionerem
Zakład dwóch zblazowanych multimilionerów skończył się największym i do dziś najgłośniejszym eksperymentem w historii rynków finansowych.

Pieniądze są tylko dla mądrych? Recenzja książki Jasona Zweiga Pieniądze są tylko dla mądrych? Recenzja książki Jasona Zweiga
Zarabiają ci, którzy wiedzą, że nasz mózg cały czas nas oszukuje. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej dla naszych finansów. W prostych słowach i na konkretnych przykładach o szokujących, ale niepodważalnych wnioskach płynących z naukowych badań i eksperymentów.


O autorze: Edwin LefevreJuż w wieku 19 lat został dziennikarzem, którego cechowała lekkość pióra. Oprócz licznych artykułów, opublikował także 8 książek, z których największą popularnością cieszyły się "Wspomnienia gracza giełdowego", które po raz pierwszy ukazały się w 1922 r. w Saturday Evening Post. Ta książka była i jest wielokrotnie wznawiana na całym świecie. Doczekaliśmy się też jej tłumaczenia na język polski. Na szczęście, nadal jest aktualna.


*W artykule zamieszczono linki afiliacyjne, z których Trojmiasto.pl może otrzymać prowizję.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (34)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nazywało się do 2000 roku?

 

Najczęściej czytane