• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak zarabiać dużo i regularnie?

Michał Sielski
21 lutego 2024, godz. 07:00 
Opinie (91)
Najnowszy artykuł na ten temat Jak zarobiłem 2 mln USD na giełdzie
Co odróżnia skutecznych traderów od tych, którym się nie udało? Najczęściej tylko podejście mentalne. Co odróżnia skutecznych traderów od tych, którym się nie udało? Najczęściej tylko podejście mentalne.

Psycholog, który szkoli traderów zarabiających miliony dolarów dla największych firm inwestycyjnych świata, zdradza, nad czym warto pracować, by zostać jednym z nich. "Psychologia skutecznego tradingu" to jednak książka, którą świetnie się czyta - niezależnie od tego, czy chcemy osiągnąć sukces na rynku finansowym, czy w zupełnie innej dziedzinie.Kontynuujemy recenzje książek ekonomicznych. Regularnie, co dwa tygodnie, opisujemy książki wydawane przez Maklerska.pl, które pomagają zrozumieć coraz bardziej zagmatwany świat finansów.

***

Dziś książka, którą warto przeczytać nawet wtedy, gdy nie marzysz o karierze w firmie inwestycyjnej, a rynek Forex to dla ciebie czarna magia. Psychologia skutecznego tradingu to wprawdzie pozycja napisana dla osób, które marzą o karierze inwestora, ale odnajdą się też tu sportowcy (także amatorzy) czy wszyscy wierzący w to, że niezależnie od wieku i okoliczności, można się wciąż rozwijać.

Tu kupisz książkę lub e-booka bezpośrednio od wydawcy: Maklerska.pl

Zawsze chciałeś zainwestować w kryptowaluty, mimo że to rynek bardzo ryzykowny, ale nigdy się to nie stało? A może inspirują cię historie traderów, którzy mogą pracować ile chcą, gdzie chcą, a i tak w ciągu roku zarabiają więcej niż nam się uda przez całe życie? A może po prostu trenujesz jakiś sport i chcesz mieć lepsze wyniki? Bez rywalizacji i porównywania się z najlepszymi, po prostu lepsze niż swoje obecne osiągnięcia? Jeśli choć na jedno z takich pytań odpowiedziałeś twierdząco, to jest to książka dla ciebie.

Szkolenie z psychologii 20 razy taniej niż na rynku"Psychologia skutecznego tradingu" to pozycja napisana tak, że 300 stron przeczytasz w jeden wieczór. I nie ma w tym słowa przesady, bo napisana jest zwięźle, niczym draft szkolenia, jakich autor przeprowadził już setki. Oczywiście większość z nich jest skrojona pod indywidualne oczekiwania traderów i mistrzów sportu (bo z tymi grupami głównie pracuje Steve Ward), ale w przytoczonych przykładach często zobaczymy odbicie siebie samych.

Za takie szkolenia największe firmy i traderzy płacą tysiące dolarów. Tymczasem wnioski są zaskakująco proste i gdy już je poznamy, niejeden westchnie coś w stylu "przecież to było oczywiste!" Najczęściej jednak taka refleksja pojawia się jednak dopiero wtedy, gdy wnioski ze szkolenia ktoś już przedstawił...

Wcześniejsze recenzje:Zarobił 2,2 mld USD. Zarobił 2,2 mld USD. "Najważniejsza rzecz"
Taka kwota musi robić wrażenie. Jak więc ją zarobić? W nieco przewrotnej książce Howard Marks punktuje co robić, by nie przegrać z rynkiem na początku przygody i wejść na sam szczyt finansowego świata.

Tak można inwestować skutecznie Tak można inwestować skutecznie
Polski autor i polskie przykłady, a do tego aktualne. Czy warto wchodzić w IKZE, jak naprawdę działają programy PPK, a także czy z polskich akcji można zbudować portfel dywidendowych spółek, które będą gwarantowały systematyczne dochody? Rafał Janik podaje odpowiedzi na tacy. Wystarczy je z niej podnieść.

Jak zarabiać na giełdzie przez 136 miesięcy z rzędu? Jak zarabiać na giełdzie przez 136 miesięcy z rzędu?
Fascynujący zbiór wywiadów z traderami, którzy osiągnęli największe sukcesy. Wśród nich nie tylko zawodowi finansiści, ale też kapitan okrętu podwodnego czy ludzie, którzy milionerami stali się mimo tego, że nie mieli kierunkowego wykształcenia. Co ich łączy?

Udowodnili, że każdy może zostać milionerem Udowodnili, że każdy może zostać milionerem
Zakład dwóch zblazowanych multimilionerów skończył się największym i do dziś najgłośniejszym eksperymentem w historii rynków finansowych.

Masz już swoje F-you money? Recenzja książki Masz już swoje F-you money? Recenzja książki "Krok po kroku"
Książka o tym, że każdy może zbudować dochód pasywny bez większego wysiłku. Wystarczy przestać marzyć o tym, że wymyśli się coś nadzwyczajnego. I zaufać rynkowi, a nie doradcom, przekonującym, że zarabiają na akcjach, kryptowalutach czy złocie.

Pieniądze są tylko dla mądrych? Recenzja książki Jasona Zweiga Pieniądze są tylko dla mądrych? Recenzja książki Jasona Zweiga
Zarabiają ci, którzy wiedzą, że nasz mózg cały czas nas oszukuje. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej dla naszych finansów. W prostych słowach i na konkretnych przykładach o szokujących, ale niepodważalnych wnioskach płynących z naukowych badań i eksperymentów.


Grube paluchy i dążenie do perfekcjiI choć to pewnie przykład ewidentnej megalomanii, to gdy czytałem o mistrzu olimpijskim w triathlonie i jego planach na postęp, to jakbym słyszał siebie jeszcze kilka lat temu. Ci, którzy popełnili "niewybaczalne" błędy podczas inwestowania, na pewno uśmiechną się za to przy fragmencie o "fat fingerach", czyli pomyłkach traderów, którzy w pole cena wpisali ilość i na odwrót...

Jeśli wy straciliście na takich błędach jakieś pieniądze i uznaliście, że rynek finansowy nie jest dla was, to poznajcie historie tych, którzy narobili takiego bałaganu, że trzeba było zawieszać notowania całych giełd. I mimo tego w lukratywnej branży z sukcesami pracują dalej.

Tu kupisz książkę lub e-booka bezpośrednio od wydawcy: Maklerska.pl

Dlaczego więc ty zrezygnowałeś z marzeń, poddając się po tym, gdy pomyliłeś długie pozycje z krótkimi, albo setki z tysiącami? W tej książce znajdziesz nie tylko odpowiedź na to pytanie, ale też kilkadziesiąt sprawdzonych, psychologicznych strategii, jak podnieść się po porażce, wyciągnąć z niej naukę i przekuć to w czający się już za rogiem sukces.

Często okazuje się bowiem, że wcale nie trzeba pracować więcej, by go osiągnąć. Z reguły wystarczy "tylko" pracować lepiej, albo w czasie, gdy nasz mózg nie działa na najwyższych obrotach nie pracować wcale i... iść na siłownię czy na spacer. A jeśli myślicie, że to kolejny pseudopsychologiczny bełkot szkoleniowca, który chce zarobić na sprzedanej książce, to wiedzcie, że są w niej nazwiska traderów i sportowców, których znacie z pierwszych stron gazet. I właśnie także dzięki szkoleniom ze Stevem Wardem są teraz tam, gdzie są.

O autorze: Steve WardSteve Ward nigdy nie udawał wielkiego tradera. Jest za to doświadczonym psychologiem, który szkoli profesjonalnych graczy giełdowych. Jego firma High Performance Trading tworzy też specjalistyczne programy szkoleniowe dla inwestorów indywidualnych. Zarządzał też grupą 40 zawodowych traderów oraz brał udział w konsultacjach scenariuszu do programu telewizji BBC - Million Dollar Traders, gdzie ochotnicy ścigali się w zarobieniu 1 mln USD na rynkach finansowych. Prowadził też mistrzów olimpijskich w kilku dyscyplinach, którzy zostali najlepsi na świecie i teraz łączy ze sobą techniki psychologii sportu, finansów behawioralnych oraz nauk poznawczych.


*W artykule zamieszczono linki afiliacyjne, z których Trojmiasto.pl może otrzymać prowizję.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Który z trójmiejskich pisarzy jako jedyny mieszkający w Trójmieście wygrał Nagrodę Literacką Gdynia?

 

Najczęściej czytane