• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Najpiękniejsza Muzyka Filmowa

 • sobota, 23 marca 2024, godz. 19:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  99-155
  Kup bilet
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na wyjątkowy koncert z najpiękniejszą muzyką filmową. W repertuarze znajdą się perełki światowej i polskiej kinematografii, w tym znane tematy z filmów Mission: Impossible, Avengers czy Piraci z Karaibów, a odpowiedni nastrój wykreują wzruszające melodie z Nocy i Dni, Misji, Listy Schindlera i Cinema Paradiso.

Będzie to znakomita okazja, aby sięgnąć pamięcią do ulubionych scen i przypomnieć sobie choćby szalony taniec z Greka Zorby, zmysłowe tango z Zapachu Kobiety lub kultową scenę lotu rowerem na tle księżyca z filmu E.T. Nie zabraknie również tytułów, które przed ekranami łączą pokolenia, takich jak Mikołajek, Opowieści z Narnii czy świąteczny hit Kevin sam w domu.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


O doskonałe brzmienie zadba orkiestra Amberto pod dyrekcją oskarowego dyrygenta Ernsta van Tiela. Jako specjalista od koncertów filmowych Ernst van Tiel dyrygował większością ekranowych tytułów, od Aleksandra Newskiego po Gwiezdne Wojny, Vertigo i E.T, a także filmami z serii o Harrym Potterze. W 2011 roku wraz z Filharmonią Brukselską nagrał oryginalną muzykę Ludovica Bource'a do nagrodzonego m.in. Oscarem, Złotym Globem i Nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej filmu Artysta.

Solistką tego wyjątkowego wieczoru będzie doskonale znana trójmiejskiej publiczności znakomita skrzypaczka Natalia Walewska. Pełniąc od wielu lat prestiżową funkcję koncertmistrza orkiestry Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku zagrała setki koncertów symfonicznych, solistycznych, recitali i transmisji telewizyjnych, zyskując uznanie zarówno dyrygentów, jak i słuchaczy. W swoim dorobku posiada nagrania, które osiągnęły status platynowych i złotych płyt.

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2023)

"Oscarowy" wieczór z muzyką filmową w Filharmonii Bałtyckiej "Oscarowy" wieczór z muzyką filmową w Filharmonii Bałtyckiej

Koncert poprowadzi redaktor Kami Wicik z Radia Gdańsk.
Wyjątkowy wieczór z najpiękniejszą muzyką filmową to znakomita propozycja na spotkanie z przyjaciółmi, idealną randkę, rodzinne spędzenie czasu czy udaną wycieczkę, połączoną z odkrywaniem uroków hanzeatyckiego Gdańska. To pełne zwrotów akcji i wielkich emocji wydarzenie polecamy zarówno młodszym, jak i starszym melomanom!

Ernst van Tiel - dyrygent

Natalia Walewska skrzypce

Orkiestra Amberto

Kamil Wicik prowadzenie koncertu
Kup bilet
mar 24

niedziela, godz. 12:00

Gdańsk Sopot,
bilety 49 - 119 zł
Kup bilet
maj'24 25

sobota, godz. 19:00

bilety 170 - 180 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

Jaki gdański kościół został przerobiony na wielofunkcyjne centrum kulturalne?