• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka w Altanie | Marzena Ostryńska i Marta Kur

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na drugi koncert z cyklu Muzyka w Altanie. Goście Polskiego Chóru Kameralnego - 2 lipca o godz. 12:00 w Parku Oliwskim w Gdańsku.

W sobotę 25 czerwca rozpoczęła się 25. edycja cyklu plenerowych koncertów kameralnych, w tym roku dedykowanych muzyce z Ukrainy.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Zaprosiliśmy do udziału w ośmiu koncertach m.in. artystów z Ukrainy oraz dzieci ukraińskich uchodźców kontynuujące muzyczną naukę w Instytucie Suzuki w Gdańsku. Koncerty odbywają się się w każdą sobotę od 25 czerwca do 13 sierpnia 2022 roku o godz. 12:00 w Altanie Parku Oliwskiego w Gdańsku. Na koncerty wstęp jest wolny.

PROGRAM
Oy, pidu ja mezy hory (O, pójdę w góry) ukraińska pieśń ludowa opr. Anatoliy Kos-Anatolsky
Stanisław Moniuszko Złota Rybka
Stanisław Niewiadomski Otwórz, Janku
Stanisław Moniuszko Ach ileż rozkoszy ma życie i świat aria Beaty z opery "Beata"
Feliks Nowowiejski Kazała mi mama
Eva Dell'Acqua Jaskółka
Wolfgang Amadeus Mozart Ach, ich Fuhl's aria Paminy z opery "Czarodziejski flet"
Mieczysław Karłowicz Zasmuconej
Stanisław Niewiadomski Między nami nic nie było
Stanisław Moniuszko Dumka
Johann Strauss II Taki pan jak pan aria Adeli z operetki "Zemsta nietoperza"
Charles Gounod Je Veux Vivre aria Julii z opery "Romeo i Julia"
Stanisław Moniuszko Prząśniczka

WYKONAWCY

Marzena Ostryńska sopran

Wokalistka, od 2007 roku związana z Operą Bałtycką w Gdańsku. Obecnie studentka wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu prof. Wiesławy Maliszewskiej. Na swoim koncie ma liczne koncerty z repertuarem zarówno operowym, jak i rozrywkowym. Wykonywała m.in. partie Słowika i Księżniczki w operze "Dziecko i Czary" Maurice Ravela, Simone w operze "Olimpia z Gdańska" Zygmunta Krauze, Pazia w "Rigoletto". W latach 2016-2018 była odtwórczynią roli Giulietty w cyklu spektakli edukacyjnych dla dzieci "Opera Tu! Tu!".

Marta Kur fortepian

Pianistka, pedagog. Doktor sztuk muzycznych na wydziale instrumentalnym. Absolwentka klasy fortepianu prof. Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz, pod kierunkiem której ukończyła zarówno Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, jak i studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku, zwieńczone dyplomem z wyróżnieniem. Podczas studiów kształciła się ponadto w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej, nauki akompaniamentu prof. Jana Kuleszy oraz fortepianu prof. Andrzeja Artykiewicza (studia doktoranckie). Nagrodzona za wyróżniający akompaniament na ponad 20 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wykonawczych, towarzysząc instrumentalistom oraz wokalistom. Laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów muzyki kameralnej i fortepianowej - m.in. II nagrody i nagrody specjalnej za wyróżniającą interpretację utworu Johannesa Brahmsa na VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku, III nagrody ex aequo na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Oleśnicy oraz szeregu nagród na młodzieżowych konkursach wykonawczych w Polsce. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Adama Mickiewicza oraz Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczka kursów muzyki kameralnej i solowej w kraju i za granicą prowadzonych m.in. przez Moscow Trio, Guarneri Trio, prof. Jerzego Marchwińskiego, prof. Katarzynę Jankowską-Borzykowską (muzyka kameralna), prof. Johna O'Conora, Dang Thai Sona, Dinę Joffe, Katarzynę Popową-Zydroń, Piotra Palecznego, Wojciecha Świtałę (fortepian solo). Jako akompaniator uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez prof. Kazimierza Michalika, Zakhara Brona, Adiego Bar, Agatę Szymczewską, Krzysztofa Jakowicza.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?