• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Musica Romana

Polski Chór Kameralny we współpracy z Muzeum Gdańska zaprasza do Dworu Artusa na koncert muzyki rzymskiego baroku pt. "Musica Romana". Będzie to muzyczna podróż do niezwykłego świata madrygałów i motetów kompozytorów włoskich tzw. szkoły rzymskiej. Polskiemu Chórowi Kameralnemu towarzyszyć będą znakomici interpretatorzy muzyki dawnej, Witosława Frankowska na pozytywie organowym oraz Łukasz Macioszek na violone.

W programie znajdą się nieczęsto prezentowane motety i madrygały rzymskiego baroku tak znakomitych kompozytorów jak Gregorio Allegri, Giovanni Boschetto Boschetti, Bonifacio Graziani, Domenico Massenzio czy Alessandro Stradella. Sylwetka szczególnie tego ostatniego twórcy jest niezwykle interesująca. Kompozytor ów porównywany bywa z Caravaggiem i rzeczywiście w burzliwych losach obu artystów odnaleźć można wiele wspólnego.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Odkrywanie nowych sfer włoskiej muzyki barokowej, wciąż niewystarczająco znanych, a pięknych
i ważnych, choćby przez wpływ na twórczość największych twórców epoki, z pewnością zaspokoi apetyty i oczekiwania publiczności.

W pierwszej części koncertu zabrzmią utwory sakralne - motety, w tym słynne Miserere Allegriego. W drugiej części usłyszycie Państwo madrygały, wielogłosowe utwory o tematyce świeckiej, poruszające przeważnie temat nieszczęśliwej, niespełnionej miłości. Wielokrotnie pojawia się motyw łez i płaczu (Ho visto al pianto mio - Widziałem moje łzy, Piangete occhi dolenti - Płaczcie, oczy zbolałe), a potęga miłości porównywana jest do potęgi śmierci (Chi vi mira ben mio - Kto na Ciebie spojrzy, moja kochana, umiera). Bo jeśli umierać nagle, to tylko z miłości!

Idealnym dopełnieniem muzyki będzie doskonałe, pod względem scenerii i akustyki, wnętrze Dworu Artusa.

MUSICA ROMANA motety i madrygały rzymskiego baroku

WYKONAWCY
Polski Chór Kameralny
Łukasz Macioszek violone
Witosława Frankowska pozytyw organowy
Jan Łukaszewski dyrygent

PROGRAM
motety i madrygały włoskich kompozytorów rzymskiego baroku:
Gregorio Allegri, Orazio Benevoli, Giovanni Boschetto Boschetti, Bonifacio Graziani Giovanni Girolamo Kapsberger, Domenico Massenzio
Domenico Mazzocchi, Alessandro Stradella

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Bilet ulgowy
  30 zł
BILETY 30 ulgowy – 40 zł normalny, obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury
do nabycia na bilety24.pl oraz na godzinę przed koncertem w Dworze Artusa

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie odbyły się I Świętojańskie Noce Muzyki Operowej w Gdańsku?