stat
Impreza już się odbyła

Morris - wystawa malarstwa

Wystawa jest owocem mojej nieomal codziennej praktyki malarskiej i fascynacji malarstwem Morrisa Louisa. Prace pokazane są w przestrzeni, w której powstały, czyli w pracowni prowadzącego mnie Profesora Jarosława Baucia i dr Mikołaja Harmozy. Miejsce to jak i możliwość obcowania z Profesorem, który tworzy w tej samej przestrzeni, motywowały mnie do częstego przebywania w pracowni.

Obrazy, które pokazuję są wypadkową wzrastającego uwrażliwienia się na konceptualizację wizualną malarstwa. Od Louisa, który zasłynął ze swoich wylewanych obrazów zaczerpnąłem kolory i technikę, z których na przestrzeni dwóch miesięcy wyklarował się mój indywidualny język malarski.

Prace wynikły z praktyki wylewania farby na płótno, gdzie zastaną formę chciałem odtworzyć na większym formacie. Wyzwaniem było dopełnienie pierwszego obrazu, zamknięcie kompozycji, która narastała wraz z nowymi powidokami rodzącymi się w mojej wyobraźni w połączeniu z obserwacją szkiców, których powstało tak wiele.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy na terenie Gdańska odkryto kiedykolwiek szczątki mamuta?