• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mobilny Dom Kultury - Nowy Port

Mobilny Dom Kultury już po raz piąty wyrusza w trasę po Gdańsku
8 dzielnic, ponad 130 wydarzeń, a to wszystko w dwa miesiące wakacji. Od 10 lipca, w każdy weekend aż do 21 sierpnia piętrowy autobus Mobilnego Domu Kultury będzie przemieszczał się po gdańskich dzielnicach. Znajdziecie go w Osowej, Nowym Porcie, na Kokoszkach, Żabiance, Chełmie, Pieckach-Migowo, Jasieniu i Ujeścisku-Łostowicach.

gru 9

sobota, godz. 12:00

Gdańsk Nowy Port, Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny

w każdy czwartek (do 27.06.2024), godz. 9:00 - 12:00

Gdańsk,
bilety 48 zł
Tematem przewodnim MDK jest w tym roku ekologia, związek człowieka z naturą, wtórne wykorzystanie materiałów oraz odkrywanie lokalnych zasobów przyrodniczych, dlatego większość warsztatów i działań artystycznych będzie oparta na wątku ekologicznym. Mieszkańcy odwiedzanych przez Mobilny Dom Kultury dzielnic, będą mieli okazję spotkania z artystami tworzącymi w przestrzeni publicznej m.in. z: Czesławem Podleśnym, Katarzyną Jackowską, Krzysztofem Topolskim czy Anną Brudzińską.

Będą mieli również możliwość bezpośredniego udziału w cyklu twórczym, poznaniu technik artystycznych oraz rozmowy z twórcą. Poprzez projekt, Gdański Archipelag Kultury chciałby rozbudzić w dzieciach i młodzieży kreatywność i ciekawość świata oraz zachęcić ich do dbania o otaczającą ich przestrzeń. Celem tych działań jest przede wszystkim podniesienie umiejętności artystycznych oraz umożliwienie uczestnikom zdobycia kompetencji świadomego, krytycznego, a także twórczego korzystania z przekazu kulturowego, dzięki różnorodnym formom edukacyjnym.

Wydarzenia w każdej z dzielnic rozpoczynają się o godzinie 10.00 porannym spacerem przyrodniczym, wypełnione będą zabawą, nauką, spotkaniami z ludźmi a kończyć będą się koncertem z piętrowego autobusu, który rozpoczynać się będzie o 17.00, a będzie znakiem rozpoznawczym Mobilnego Domu Kultury 2021.

Warto również wspomnieć, że wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Mobilnego Domu Kultury są bezpłatne, a udział w nich może każdy, bez względu na metrykę urodzenia czy miejsce zamieszkania. Gdański Archipelag Kultury zaprasza wszystkich do wspólnego przemieszczania się po dzielnicach.

Harmonogram poszczególnych dzielnic:
10.07 - Osowa (Park Diany, przy skateparku)
11.07 - Nowy Port (pl. ks. prał. Gustkowicza)
17.07 - Kokoszki (przy Pozytywnej Szkole Podstawowej)
23.07 - Nowy Port (pl. ks. prał. Gustkowicza)
24.07 - Chełm (boisko OSIR)
25.07 - Piecki Migowo (plac u zbiegu Bulońskiej i Rakoczego)
31.07 - Żabianka (plac przy ul. Sztormowej 7 - stare boiska)
07.08 - Jasień (ul. Potęgowska - Zielony Staw)
21.08 - Ujeścisko-Łostowice (zbiornik retencyjny Augustowska)

Opinie

Sprawdź się

Kiedy powstała Fundacja Theatrum Gedanense?