stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mistrzowie wyobraźni: Recital Mariana Opani

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Mistrzowie Wyobraźni! Tym razem zaproponujemy Państwu spotkanie z niezwykłym gościem - Marianem Opanią. Na recital artysty złożą się śmieszne, a także liryczne i dramatyczne oraz "szlachetno-erotyczne" piosenki.

wrz 27

poniedziałek, godz. 19:00

bilety 125 - 145 zł
mar'22 13

niedziela, godz. 16:00, 19:00

bilety 130-180 zł
Kup bilet
Marian Opania wykonuje utwory m.in. Brela, Hemara, Wysockiego, Okudżawy i Młynarskiego. Całość dopełniają kabaretowe monologi autorstwa Antoniego Słonimskiego, Marcina Wolskiego i Jana Pietrzaka. Przy fortepianie artyście towarzyszy Aldona Krasucka, prof. Akademii Teatralnej w Warszawie.

START: godz. 18.00
BILETY: 20 zł (sprzedaż w Sekretariacie NCK od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00 lub dniu recitalu od godziny 15.00)

Marian Opania to aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy. Urodził się 1 lutego 1943 w Puławach. Jeszcze w czasie studiów na PWST w Warszawie, zadebiutował w filmie Miłość dwudziestolatków (Amour a vingt ans). Debiut na scenie teatralnej przyszedł później, po zakończeniu studiów, 10 października 1964 roku. Przez następne trzynaście lat Marian Opania był związany z Teatrem Klasycznym w Warszawie. W 1970 roku za role w filmach Skok i Sąsiedzi otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego młodego aktora roku, przyznawaną przez tygodnik Ekran. Jego najwybitniejsze role to monodram Moskwa-Pietuszki, Wienedikta Jerofiejewa i rola redaktora w Człowieku z marmuru, Andrzeja Wajdy.

Od ponad dwudziestu lat Marian Opania związany jest z warszawskim Teatrem Ateneum, gdzie poza rolami dramatycznymi zachwycał interpretacją piosenek i songów w muzycznych spektaklach Wysocki, Brel i Hemar.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?