• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Międzynarodowy dzień muzyki - Śpiewany Teatr Stanisława Moniuszki

maj 24

piątek, godz. 19:00

bilety 148 - 190 zł
Kup bilet
niedziela / 1 października / 17.00
Oliwski Ratusz Kultury

koncerty w Trójmieście


Barbara Żurowska-Sutt oraz Oliwski Ratusz Kultury zapraszają na koncert "Międzynarodowy dzień muzyki. Śpiewany Teatr St. Moniuszki"


Koncert w kontuszach. Opera, pieśni - muzyka pisana sercem. Dla małych i dużych. Zabrzmią - Aria Stefana, aria Skołuby "Ten zegar stary ...", aria Miecznika "Mieć w miłości kraj ojczysty" oraz pieśni - "Prząśniczka", "Chochlik", krakowiak "Niech się Panie stroją w pasy...". W jego muzyce odnajdujemy Polskę ciepłą, uśmiechniętą, z poczuciem humoru a zarazem pełną godności i wielkiej dumy. Kochał Ją i tę miłość przelał w dźwięki.

Maria Malinowska (sopran) - w 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Dotychczas laureatka dwóch konkursów wokalnych im. Marii Stankowej w Olsztynie. 2008 rok- 3 miejsce, 2010 rok- 1 miejsce. Obecnie współpracuje z gdańska Cappellą Gedanensis. Od czerwca 2017 roku członkini zespołu wokalnego ,,Bellcanti-opera girls". Wielokrotnie występowała jako solistka z różnymi ośrodkami muzycznymi w Polsce: słupską, koszalińską, gdańską filharmonią czy sopocką orkiestrą kameralną. Jako solistka brała udział w licznych koncertach, oratoriach i audycjach dla dzieci.
W repertuarze posiada zarówno pieśni, jak i arie koncertowe z okresu XIX i XX wieku. Bliski jest jej repertuar związany z wykonawstwem artystycznej pieśni polskiej, niemieckiej, kaszubskiej.

Marcin Miloch (baryton) - w 2014 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie śpiewu prof. Ryszarda Minkiewicza. W 2015 r. Laureat stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury. Na scenach operowych Gdańska i Warszawy wykonywał partie takie jak: Guglielmo w "Cosi fan tutte" W. A. Mozarta,  Lanceotto we "Francesce da Rimini" S. Rachmaninowa czy Blaks w "Erosie i Psyche" L. Różyckiego. W swoim dorobku ma także wykonanie solowych partii basowych w "Requiem" oraz "Missa Brevis in D-dur" W. A. Mozarta, "Missa Brevis in G-dur" F. Schuberta oraz "Te deum" M. A. Charpentiera.

Emilia Grażyńska-Stefanowicz (fortepian) - Studia ukończyła w gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest wieloletnim wykładowcą tejże uczelni. Występuje jako pianistka -kameralistka w kraju i za granicą (m.in. w Czechach, Niemczech, Rosji, Francji). Koncertuje z solistami wokalistami i instrumentalistami. Ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych - w Dusznikach-Zdroju, Gdańsku, Żaganiu, Sopocie, Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament.
Karolina Sutt (skrzypce) - Gdańszczanka, studentka 4 roku w klasie skrzypiec Guildhall School of Music and Drama w Londynie u prof. Krzysztofa Śmietany (stypendium) oraz prof.  Konstantego Andrzeja Kulki w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Mimo młodego wieku ma na koncie wiele osiągnięć, między innymi stypendium w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska 2014 r. półfinały V konkursu Szymon Goldberg Award 2013, 10-13.07.2013 r. w Meissen, w Niemczech. Była także stypendystką i solistką Młodej Polskiej Filharmonii w latach 2011 - 2013 ( Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Bydgoszcz, Radom ).

Barbara Żurowska-Sutt (opracowanie i prowadzenie koncertu) - animatorka kultury i znawca muzyki. Kto w Trójmieście nie zna "Bajnutkowych Opowieści", "Lata Muzycznego w Pałacu Opatów", "Nadmorskiego Salonu Muzycznego" czy "Pałacowych koncertów dla dzieci i rodziców"? Znakomite koncertowe widowiska z udziałem świetnych solistów i muzyków są jej znakiem rozpoznawczym. Jarmark św. Dominika w Gdańsku, Park Oliwski, plener na plaży - jako reżyser  i producent nie boi się żadnych wyzwań. W  latach 1993-1995 była dyrektorem naczelnym i artystycznym Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Jako konferansjer muzyczny współpracowałaz niemalże wszystkimi filharmoniami w Polsce. Wśród wielu sukcesów należy wymienić m.in. prowadzenie koncertów wielkich gwiazd, m.in. Luciano Pavarottiego, Stefanii Toczyskiej, Andrzeja Kulki, Ewy Podle czy koncertów Filharmonii Narodowej towarzyszących Międzynarodowym Konkursom Chopinowskim. Laureatka licznych nagród i wyróżnień, m.in. Srebrnego Krzyża Zasługi (1987), Pomorskiej Nagrody Artystycznej (2007) i Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2012). Dwukrotnie uhonorowana tytułem Splendor Gedanensis.

Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony przez Fundację Wspólnota Gdańska.
 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
Bilety do nabycia od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem w tymczasowym biurze Fundacji Wspólnota Gdańska, ul. Opata J. Rybińskiego 24, a także na stronie KupBilecik
20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu wydarzenia.

Opinie

Sprawdź się

Największym wydarzeniem FETY 2022 r. był występ słynnego niemieckiego Theater Titanick. Podaj tytuł spektaklu, który wówczas wystawili.