stat
Impreza już się odbyła

Marek Andrzejewski

Autorski recital Marka Andrzejewskiego poparty klasyką - utworami Boba Dylana, Leonarda Cohena i kompozycjami do wierszy Edwarda Stachury i Adama Ziemianina. W koncercie znajdą się również piosenki z najnowszej płyty "Wariactwo" (2021).

mar 27

niedziela, godz. 18:00

bilety 60 - 130 zł
Kup bilet
mar 31

czwartek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 159 - 179 zł
O artyście: autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Jego kompozycje są melodyjne i optymistyczne. Teksty zaś skłaniają do zastanowienia i zapadają w pamięć. Co ciekawe, te najbardziej gorzkie i frapujące mają jednocześnie najweselsze melodie. Pewnie dlatego Marek został okrzyknięty najbardziej uśmiechniętym Bardem.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Kojarzony jest z Krainą Łagodności, nurtem piosenki literackiej i poetyckiej (ze względu na niebanalne teksty), a także z Liryką Politechniczną, której jest czołowym przedstawicielem dzięki festiwalowi YAPA.

Nie poddaje się prostemu zaszufladkowaniu, jego muzyka jest fuzją jazzu, folku, bossa novy i ballady.
Na scenie śpiewa swoje piosenki już od 30 lat. Ma w swoim dorobku około 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów oraz płyty autorskie: Trolejbusowy batyskaf (1997), Dziesięć pięter" (2003), Elektryczny sweter (2012), Akustycznie (2015), Hasztagi (201. 22 kwietnia 2021 ukazała się najnowsza płyta Wariactwo zaaranżowana i nagrana wspólnie z synem Michałem.
Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność. - Jan Poprawa krytyk muzyczny.

Bilety w cenie 30zł przedsprzedaż i 40zł w dniu koncertu dostępne niebawem na www.paskudofonia.pl/sklepik oraz na miejscu w Paszczy Lwa

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z ważnych polityków epoki PRL wstrzymał w latach 50. odbudowę Teatru Wybrzeże w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane