stat
Wydarzenie już się odbyło

Marcin Meller - spotkanie autorskie

Biblioteka Śródmieście zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem, które poprowadzi Zuzanna Gajewska z bloga Promotorka czytelnictwa. Pretekstem do spotkania będzie najnowsza książka Marcina Mellera "Nietoperz i suszone cytryny".

Marcin Meller ur. w 1968 r., historyk z wykształcenia, felietonista, popularyzator Gruzji w Polsce. W latach 1991 2003 reporter "Polityki" , jako jej wysłannik po raz pierwszy trafił do Gruzji; opisywał konflikty w Iranie, Czeczenii, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata. W latach 2000 2002 prowadził pierwszy w Polsce reality show "Agent" , a od 2005 do 2008 roku "Dzień Dobry TVN" .

Był redaktorem naczelnym "Playboya". Od roku 2009 roku na antenie TVN24 prowadzi sobotni magazyn kulturalny "Drugie śniadanie mistrzów". Był gospodarzem autorskiej audycji pt. "Mellina" nadawanej na falach Roxy FM. Od kwietnia 2011 do lutego 2012 roku był felietonistą tygodnika "Wprost", a od marca 2012 roku pisze również do "Newsweeka".

W listopadzie 2016 roku mógł objął funkcję dyrektora wydawniczego w ramach Grupy Wydawniczej Foksal.

Autor zbiorów felietonów "Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe" (2013) oraz "Sprzedawca arbuzów" (2016). Z żoną, Anną Dziewitt-Mellet autor najsłynniejszej w Polsce książki popularyzującej Gruzję "Gaumardżos" (2011).

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście to: