stat
Impreza już się odbyła

Małgorzata Limon malarstwo "Katharsis"

Zapraszamy na wystawę Małgorzaty Limon "Katharsis", która dostępna do odwiedzania do 15 lutego. Kuratorem wystawy jest Grażyna Tomaszewska Sobko. Rozmowa z artystką i relacja z wystawy będą dostępne na naszej stronie internetowej www.zpap-gdansk.pl i w mediach społecznościowych.

Małgorzata Limon urodziła się w 1986 roku w Gdańsku. W latach 2006-2012 studiowała na Wydziale Malarstwa w Gdańsku. W 2008 roku odbyła miesięczny staż artystyczny w Passau, Niemcy, zakończony wystawą w galerii "Kultur Modell". W 2009 została stypendystką Programu Erasmus, studiowała na Accademia degli Belle Arti di Brera w Mediolanie, gdzie uczyła się m.in.w pracowni prof. Stefano Pizzi. W latach 2010-13 ukończyła dwie szkoły charakteryzacji: Beauty Art i Magnus Film otrzymując Dyplom Charakteryzatora Teatralnego i Filmowego. W 2012 ukończyła studia z tytułem magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, obroniła prace dyplomową pt.:" tête-à-tête" na Wydziale Malarstwa u prof. Macieja Świeszewskiego, z aneksem z grafiki cyfrowej u prof. Cezarego Paszkowskiego. W 2017 obroniła dyplom z grafiki na podyplomowych studiach w Wyższej Szkole Bankowej na kierunku Grafiki i Multimediów. W tym samym roku otrzymała Stypendium dla Twórców Kultury od Marszałka Województwa Pomorskiego.Zawodowo pracuje w Telewizji Polskiej w Oddziale Gdańskim jako charakteryzator. Brała udział w Międzynarodowych Festiwalach Artystycznych mi.in.: Forein Drama Festiwal, Ayadin, Turcja oraz Arte Vento, Cervia, Włochy. Brała udział w sumie w 12 wystawach indywidualnych, 38 wystawach zbiorowych i 6 zagranicznych (Austria, Włochy, Francja, Niemcy, Bułgaria).

Najważniejsze wystawy:

2020-2019: 25. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki, Lublin, 2020; "Różne odcienie kobiecości", Sztuka Wyboru, Gdańsk; Międzynarodowe Biennale Malarstwa Polskiego Bielska Jesień, BWA Rzeszów, 2019; Kwintet, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk,2019, 05.2019- DNA der Schonheit in der Kunst, wystawa indywidualna, Lugger/ Bankler, Wiedeń, Austria.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w logo Lamborghini?