• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Malarki z Ratusza - wystawa

Zapraszamy na wystawę ośmiu malarek - przyjaciółek i wolontariuszek Galerii Sztuki Nowy Warzywniak, które rozwijają swoje talenty na zajęciach w Oliwskim Ratuszu Kultury. Wystawę prac będzie można oglądać od 13 marca do 16 kwietnia.

3 - 30 lipca 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

8 czerwca - 3 listopada 2024

bilety 25 zł
ulgowy 18 zł
Na wystawie swoje prace zaprezentują:

JADWIGA ALEKSANDROWICZ
Interesuje się malarstwem, rzeźbą, historią sztuki i fotografią. Malowanie jest jej pasją i formą spędzania wolnego czasu. Korzystając z warsztatów rysowania i malowania, metodą prób i błędów ciągle uczy się i czerpie z tego wiele satysfakcji i radości.

DANUTA DREWNIAK
Pochodzi z dolnej Oliwy, gdzie mieszka od 20 lat. Zawsze lubiła rysować, a swoją przygodę z malowaniem zaczęła na emeryturze w 2015 roku. Malarstwo pozwala jej oderwać się od szarej rzeczywistości i spędzać czas w grupie przyjaciół.

EWA MISZEWSKA
Rozpoczęła swoją przygodę z malowaniem i rysowaniem z chwilą przejścia na emeryturę w 2009 roku. Uczestniczyła w licznych warsztatach i plenerach plastycznych dla seniorów. Swój talent rozwijała pod okiem artystów malarzy: Wojciecha Zaniewskiego, Daniela Kufla i Małgorzaty Witschenbach.

GRAŻYNA REUTT
Oliwianka. Fotografuje i maluje akwarelami. Inspirację jej pracy stanowią pejzaże, kwiaty i konie. Na zajęciach w Oliwskim Ratuszu Kultury doskonali warsztat i ma wiele radości ze spotkań z koleżankami.

KAZIMIERA RYKAŁA
Jej hobby to obserwacja przyrody i malowanie. Miała już swoje małe osiągnięcia, czyli wystawy. Jest szczęśliwa, że w Oliwskim Ratuszu Kultury może rozwijać swoje pasje.

DANUTA SKRZYPCZAK
Malarstwo jest jej wielką pasją od wielu lat. Uwielbia otoczenie sztuki i środowisko artystów. Podejmuje własne próby artystyczne.  Fascynują ją anioły i inne postacie z nierealnego świata. Marzy o namalowaniu anioła perfekcyjnego. W każdą pracę wkłada całe serce i nadaje jakąś intencję np. anioł pozytywnego myślenia, anioł uroku osobistego, anioł anty Covid. Malowanie sprawia, że zapomina o całym świecie.

EWA TAZBIR-SOŁTYSIAK
Zajmuje się malarstwem 2018 roku. Zainteresowała się malowaniem obrazów podczas zajęć w Akademii Trzeciego Wieku na zajęciach z panem Zbigniewem Blekiewiczem. Pan Blekiewicz rozbudził w uczestnikach zainteresowanie sztuką i nowe spojrzenie na malarstwo. Ta wystawa jest jej pierwszym doświadczeniem w publicznym prezentowaniu moich prac.

MAŁGORZATA WALCZYŃSKA
Maluje od 2011 roku. Uczęszcza  na zajęcia prowadzone przez artystów malarzy: Stanisława Olesiejuka i Małgorzatę Witschenbach. Najbardziej lubi malować farbami akrylowymi oraz pastelą.
 

Opinie

Sprawdź się

Czyjego autorstwa jest rzeźba rybaka na linie znajdująca się w Sopocie na ul. Bema?