stat
Impreza już się odbyła

Magdalena Gorzelańczyk czyta Guguły

Zapraszamy na czytanie performatywne fragmentów "Guguł" Wioletty Grzegorzewskiej w wykonaniu Magdaleny Gorzelańczyk. Drugie spotkanie z cyklu "Ocean opowieści ".

paź 24

niedziela, godz. 19:00

bilety 40 zł
Kup bilet
paź 25

poniedziałek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
ulgowy 15 - 20 zł
Kup bilet
Wioletta Grzegorzewska - polska pisarka publikująca za granicą jako Wioletta Greg. W 2006 roku wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. Opublikowała kilka tomów poetyckich, książkę prozatorską "Guguły" (2014) i powieść "Stancje" (2017). Laureatka Tyskiej Zimy Poetyckiej, Złotej Sowy Polonii, Nagrody Brytyjskiego PEN Clubu, Nagrody Miasta Częstochowy oraz finalistka międzynarodowej Nagrody Poetyckiej im. Scotta Griffina.

"Guguły" znalazły się także w finale Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Nike; w przekładzie Elizy Marciniak jako "Swallowing Mercury" były nominowane do Nagrody Bookera oraz trafiły do finału Nagrody im. Jana Michalskiego, nagrody uniwersytetu Warwick dla najlepszej książki autorki obcojęzycznej i nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Tłumaczy Literackich. Utwory Grzegorzewskiej były przekładane na angielski, hiszpański, kataloński, koreański, holenderski, niderlandzki, niemiecki, francuski, słowacki, słoweński, walijski i włoski.

Magdalena Gorzelańczyk, ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu, od trzech lat jest etatową aktorką Teatru Wybrzeże. Pracowała z takimi reżyserami jak Ewelina Marciniak, Adam Orzechowski, Jan Klata, Marcin Liber. Nagradzana na Festiwalach w Kaliszu i Opolu za rolę Jadwigi w spektaklu "Śmierć białej pończochy". Laureatka Pomorskiego Sztormu w kategorii odkrycie roku

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W historii Teatru Muzycznego w Gdyni "Skrzypek na dachu" zajmuje szczególne miejsce. Dwukrotnie z wielkim powodzeniem wyreżyserował go:

 

Najczęściej czytane