• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kupuj młodych!

Aleksandra Lamek
2 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat) 
Wśród prac zgłoszonych do licytacji będzie m.in. obraz "Dzieci robiące myszkę" Wojciecha Koniuszka Wśród prac zgłoszonych do licytacji będzie m.in. obraz "Dzieci robiące myszkę" Wojciecha Koniuszka

Planujesz zakup obrazu, ale nie chcesz wydawać na to fortuny i nie interesują cię podróbki "Słoneczników" Van Gogha? Postaw na młode malarstwo - 21 sierpnia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbędzie się aukcja, podczas której będzie można wylicytować niejedno oryginalne dzieło sztuki.Jerzy Lisek, "Granaty" Jerzy Lisek, "Granaty"
Aukcja Młodej Sztuki organizowana jest przez Sopocki Dom Aukcyjny po raz pierwszy, ale organizatorzy nie mają wątpliwości, że to przedsięwzięcie ważne i potrzebne. - W Trójmieście brakuje miejsc, gdzie młodzi mogliby nie tylko pokazać swoje prace, ale też wystawić je na sprzedaż - tłumaczy Katarzyna Dąbrowska z Sopockiego Domu Aukcyjnego. - Młodzi artyści są szczerze zainteresowani udziałem w tego typu wydarzeniach, co potwierdziła liczba zgłoszeń prac na naszą aukcję. Wiemy już, że będzie w czym wybierać - zgromadziliśmy ponad 100 dzieł.

Wśród autorów prac sporo będzie reprezentantów najmłodszych absolwentów gdańskiej ASP, takich jak Aleksandra Prusinowska
Tomasz Kołodziejczyk, "Port I" Tomasz Kołodziejczyk, "Port I"
(laureatka tegorocznego konkursu Artystyczna Podróż Hestii) czy Marcin Zawicki (nagrodzony za najlepszy dyplom ASP 2010). Nie zabraknie również artystów, którzy stali się już rozpoznawalni na skalę ogólnopolską - warto tu wymienić chociażby Wojciecha Koniuszka, Annę Orbaczewską czy Tomasza Musiała.

Ci, którzy będą chcieli wziąć udział w Aukcji Młodej Sztuki, mogą dokładniej przyjrzeć się zgłoszonym do niej pracom i upatrzyć coś dla siebie podczas wystawy, która rozpocznie się na prawie tydzień przed licytacją, 16 sierpnia w Sopockim Domu Aukcyjnym w Sopocie. Oprócz malarstwa znajdzie się tu również grafika, fotografia, a także rzeźba i tkanina artystyczna. - Cena wywoławcza wszystkich prac to 500 zł - mówi Katarzyna Dąbrowska. - Trudno przewidzieć, jaki poziom osiągną ostateczne ceny, ale podejrzewam, że w niektórych przypadkach mogą to być sumy niebagatelne.

Poniżej w galerii prezentujemy prace, które będzie można nabyć podczas aukcji 21 sierpnia.

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie (1)

  • Prawdziwa okazja !

    To prawdziwa okazja, można kupić obraz już od 500 zł. Spory wybór prac. Na aukcji zauważyłem kilkanaście znakomitych obrazów, często znanych artystów. Znanych, czyli biorących udział od lat w ważnych przeglądach malarstwa w Polsce. I co się dzieje. Ktoś potrafi wypisywać swoje "przemyślenia", bezmyślne, pełne ignorancji, byle coś idiotycznego napisać. Stosunek Polaków do sztuki jest naszym narodowym dramatem. Im ktoś ma mniejsze doświadczenie, to bardziej brnie w nieudolne "krytykanctwo", byle wylać trochę jadu. Ciekawe jakie będą opinie w sierpniu. Na temat obrazów, czy byle co i byle jak ?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

10 zł
wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Rozrywka

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się:

 

Najczęściej czytane