• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kultura z klasą - propozycje wydarzeń artystycznych dla szkół

Zobacz, jak tworzy się bajkę "Rodzina Treflików"

Koncerty, spektakle, kino - to zawsze ciekawa alternatywa dla lekcji w szkole. W ciągu roku takich wyjść klasa może zorganizować jedynie kilka, dlatego warto wybrać takie imprezy, które nie tylko będą stanowiły odskocznię od nauki, ale i dostarczą sporą dawkę rozrywki. Oto pięć naszych propozycji."Cztery pory roku Vivaldiego dla dzieci" to cykl, cieszący się ogromną popularnością wśród małych słuchaczy. W grudniu zobaczymy jego zimową odsłonę.

Koncerty edukacyjne w Filharmonii Bałtyckiej - Trefliki i muzyka z gier komputerowychKtórą z przedstawionych w artykule propozycji uważasz za najciekawszą?

Zobacz wyniki (128)
Koncerty edukacyjne dla szkół od lat realizuje Filharmonia Bałtycka. Ciekawych propozycji nie zabraknie również w bieżącym sezonie. Już we wtorek 13 listopada dzieci będą miały okazję spotkać się ze znaną z popularnej bajki Rodziną Treflików. Spotkaniu z ulubionymi bohaterami będą towarzyszyły znakomita muzyka oraz projekcja bajek. Na scenie wystąpią muzycy Orkiestry PFB z Natalią Walewską na czele, a w rolę Treflinki i Treflika wcielą się Agata Wianecka oraz Miłosz Cieślik. Autorką scenariusza jest Anna Bona.

Miesiąc później - 3 i 4 grudnia - odbędzie się natomiast interaktywne widowisko muzyczne "Cztery pory roku, Zima - Święta u Vivaldiego", podczas którego rolę przewodników po świecie muzyki będą pełniły teatralne lalki. 11 marca odbędzie się natomiast koncert opatrzony enigmatycznym tytułem "Dźwięki z E-kranu", adresowany dla starszych dzieci i młodzieży, prezentujący muzykę z filmów, reklam oraz gier komputerowych.

Wszystkie informacje na temat koncertów edukacyjnych odbywających się w Filharmonii Bałtyckiej znajdziesz w naszym Kalendarzu imprezBilety kosztują od 18 zł wzwyż.

Zobacz też: Vivaldi dla dzieci - interesująco i na poziomie

Wikingowie. Musical nieletniJeśli młodzież szkolna wzbrania się przed pójściem na koncert czy do teatru, uważając to za nudę, "Wikingowie. Musical nieletni" Teatru Komedii Valldal utrą wszystkim nosa. Jest to bowiem spektakl muzyczny robiony przez ich rówieśników, z wartką akcją, znakomitymi efektami i wspaniałą muzyką. Wisienką na torcie jest wciągająca fabuła, w niebanalny sposób opowiadająca o tym, co może się wydarzyć, jeśli dzieci zostaną pozostawione bez opieki dorosłych i że możliwość "robienia czego się chce" nie musi wcale być taka fajna, jak się wydaje.

Najbliższe spektakle odbędą się 8, 9 listopada i 6,7 grudnia na deskach Sceny Teatralnej NOT. Bilety grupowe kosztują 35 zł (na każde 15 podopiecznych opiekun płaci 1 zł).

Zobacz też: Testosteron w kabaretkach. Co o babskim świecie myślą trójmiejscy artyści?

W listopadzie i w grudniu Teatr Komedii Valldal zaprezentuje uczniom trójmiejskich szkół słynnych "Wikingów". W styczniu natomiast czeka nas wielka premiera "Hate School Musicalu".
W listopadzie i w grudniu Teatr Komedii Valldal zaprezentuje uczniom trójmiejskich szkół słynnych "Wikingów". W styczniu natomiast czeka nas wielka premiera "Hate School Musicalu". fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

"Hejt School Musical" - premiera"Hejt School Musical" to kolejny, po głośnych "Wikingach", autorski musical Teatru Komedii Valldal. Tym razem twórcy satyrycznym okiem przyjrzą się polskiej szkole. Wymagający i zastraszani nauczyciele, roszczeniowi rodzice, zdolni, ale bezwzględni wobec siebie uczniowie - w tym spektaklu oberwie się wszystkim. Również szkolnym kółkom recytatorskim.

Teatralno-muzyczną opowieść o perypetiach uczniów i nauczycieli ze szkoły im. "Lepszych od reszty" zobaczymy 11 i 12 stycznia 2019 roku na deskach Sceny Teatralnej NOT (godz. 9, 12 i 19).

Stowarzyszeni Teatralne Ingenium regularnie serwuje mieszkańcom Trójmiasta ciekawe propozycje. Na zdj. kadr ze spektaklu "Cudowne musicale - od West Endu aż po Broadway".
Stowarzyszeni Teatralne Ingenium regularnie serwuje mieszkańcom Trójmiasta ciekawe propozycje. Na zdj. kadr ze spektaklu "Cudowne musicale - od West Endu aż po Broadway". fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

"Chłopcy z Placu Broni" i musical o młodocianych gangsterachTo nie będzie historia lekka i przyjemna, bo musical "Okruchy życia", jaki zaprezentuje niebawem Stowarzyszenie Teatralne Ingenium opowiada o ambitnym nauczycielu, który postanawia wyciągnąć z gangu młodocianych przestępców. Oprócz wciągającej fabuły czeka nas też dobra muzyka i atrakcyjna choreografia. Najbliższe spektakle odbędą się 29 i 30 października, a bilety kosztują od 35 do 50 zł.

A jeśli komuś propozycja tego stowarzyszenia przypadnie do gustu, może miesiąc później zaserwować sobie powtórkę. Tym razem artyści zaprezentują spektakl "Chłopców z Placu Broni", którego fabuła będzie oparta na książce węgierskiego pisarza Ferenca Molnara, wpisanej do kanonu szkolnych lektur. Spektakle odbędą się 16, 17 i 18 grudnia w Scenie Teatralnej NOT. Bilety normalne kosztują (w zależności od miejsca) 50/45 zł, ulgowe 40/35 zł, a grupowy 37/32 zł.

Klasowe wyjście do kina to ciekawa alternatywa dla lekcji w szkole. Oferta repertuarowa jest tak bogata, że uczniowie mają w czym wybierać.
Klasowe wyjście do kina to ciekawa alternatywa dla lekcji w szkole. Oferta repertuarowa jest tak bogata, że uczniowie mają w czym wybierać. fot. 123rf.com

KinoSeanse kinowe to jedna z tańszych i bez wątpienia najbardziej elastyczna propozycja na wyjścia klasowe. Repertuar trójmiejskich multipleksów jest bogaty, więc znajdzie się coś ciekawego zarówno dla małych dzieci, jak i nastolatków. Propozycje filmowe to nie tylko rozrywka, ale też programy edukacyjne skierowane do uczniów i nauczycieli. Co więcej, ceny biletów są preferencyjne (od ok. 12 zł wzwyż) a godziny seansów czy wielkość sal mogą być dostosowane do potrzeb szkół.

Zobacz, co można obecnie zobaczyć w trójmiejskich kinach

Opinie (16)

 • Magda

  Byłam w marcu na koncercie familijnym Cztery Pory roku dla dzieci. Znakomita realizacja, przyjdziemy na kolejny!!!

  • 10 0

 • Jaka klasa?

  Do kina prostaki z popcornem i syf , a w teatrze gamonie zamiast iść na statek to tłuką się z mordą do budynku teatru - a kupili bilet na spektakl na statku.

  • 5 3

 • Filharmonia

  Brawo Filharmonia! Oferta dla dzieci ciekawie się zapowiada, w końcu ktoś pomyślał o młodzieży... Będę korzystać.

  • 8 1

 • a my pójdziemy z klasą na Trefliki!

  Widzę, że robi to ekipa od Vivaldiego, a VIvaldi bardzo nam się podobał.

  • 3 0

 • Vivaldi (1)

  Spacer po starówce z dziećmi zakonczony wizytą w Filharmonii to jest to. Nie tylko dla dzieci! A kto by nie znał utworu Vivaldiego 4 pory roku strzal w 10.

  • 2 2

  • Byliscie w Warszawie?

   • 1 1

 • Trefliki

  Ja z dziećmi wybieram się na Trefliki.

  • 2 0

 • My idziemy z dziećmi na "Kler" (1)

  Niech dzieciaki widzą co pasterze wyprawiają.

  • 13 5

  • Kler?

   Idźcie z dziećmi na film o rodzicach, którzy biją, moletują, itd...
   Tacy też są.

   • 0 0

 • Wspaniale!

  Aż radość bierze, że taka mnogość wydarzeń dla dzieci w Trójmieście. Specjalny program Filharmonii, dwa młodzieżowe teatry i ich spektakle dla rówieśników. Odwiedzę wszystkie cztery zapowiadane spektakle.

  • 6 0

 • Koncert

  Zdecydowanie wolę formę koncertową. Jeśli jeszcze są dodatkowe multimedia i wspólna zabawa to prawdziwa frajda dla dzieciaków.

  • 2 0

 • Ingenium to spektakle na zdumiewjąco wysokim poziomie

  Widziałem wszystkie, światło, dźwięk, choreografia. Już się cieszę na kolejną premierę.

  • 11 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Kolekcja w działaniu

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile miejsc na widowni liczy rozbudowana Duża Scena Teatru Muzycznego w Gdyni?