stat
Impreza już się odbyła

Kultura dawnego Gdańska

Za oknem nastrój jesienny, zatem czas powrócić do wkładów z cyklu "Kultura dawnego Gdańska", przed nami kolejna porcja wiedzy, tym razem naszym gościem będzie dr Piotr Krajewski (Biblioteka Główna Politechniki Gdańskiej), który przybliży powojenną historię przedstawiając referat zatytułowany: O trudnych początkach Akademii Lekarskiej w Gdańsku (1945-1950).

Liczymy na Państwa wizytę w Domu Uphagena, ul. Długa 12 w Gdańsku, wstęp jest wolny.

O Prelegencie:

Dr Piotr Krajewski
- absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. W 2019 r. uzyskał stopień doktora na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym za pracę pt. Oddział Farmaceutyczny Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Obecnie pracuje w Bibliotece Politechniki Gdańskiej, gdzie zajmuje się szkoleniem naukowców w narzędziach otwartej komunikacji naukowej, jak również uczestniczy w projekcie utworzenia otwartego repozytorium danych badawczych - MOST Danych.

W trakcie swojego wystąpienia nakreśli okoliczności, w jakich możliwe było utworzenie w Gdańsku Akademii Lekarskiej, przedstawi najważniejsze fakty związane z procesem organizacji uczelni oraz zaprezentuje sylwetki ludźmi, którzy walnie przyczynili się do jej powstania i rozwoju.

W trakcie wykładu losujemy publikacje przekazane przez pana prof. dr hab. Adama Szarszewskiego (Gdański Uniwersytet Medyczny), za co serdecznie dziękujemy!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Która z instytucji jest posiadaczem największej kolekcji urn związanych z kultem ognia?