stat

Kultura dawnego Gdańska

Za oknem nastrój jesienny, zatem czas powrócić do wkładów z cyklu "Kultura dawnego Gdańska", przed nami kolejna porcja wiedzy, tym razem naszym gościem będzie dr Piotr Krajewski (Biblioteka Główna Politechniki Gdańskiej), który przybliży powojenną historię przedstawiając referat zatytułowany: O trudnych początkach Akademii Lekarskiej w Gdańsku (1945-1950).

Liczymy na Państwa wizytę w Domu Uphagena, ul. Długa 12 w Gdańsku, wstęp jest wolny.

O Prelegencie:

Dr Piotr Krajewski
- absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. W 2019 r. uzyskał stopień doktora na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym za pracę pt. Oddział Farmaceutyczny Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Obecnie pracuje w Bibliotece Politechniki Gdańskiej, gdzie zajmuje się szkoleniem naukowców w narzędziach otwartej komunikacji naukowej, jak również uczestniczy w projekcie utworzenia otwartego repozytorium danych badawczych - MOST Danych.

W trakcie swojego wystąpienia nakreśli okoliczności, w jakich możliwe było utworzenie w Gdańsku Akademii Lekarskiej, przedstawi najważniejsze fakty związane z procesem organizacji uczelni oraz zaprezentuje sylwetki ludźmi, którzy walnie przyczynili się do jej powstania i rozwoju.

W trakcie wykładu losujemy publikacje przekazane przez pana prof. dr hab. Adama Szarszewskiego (Gdański Uniwersytet Medyczny), za co serdecznie dziękujemy!

Zbuduj z nami swój dom kultury

wrz 22

niedziela, godz. 11:00 - 16:00

Gdańsk ul. Gdańska, Podleśna Polana
Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co to jest antresola?