• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Kultowe bary znikną z Sopotu. W ich miejsce powstanie nowy obiekt

Szymon Zięba, Piotr Weltrowski
18 sierpnia 2022, godz. 07:00  Raport
Opinie (237)
Bar Elita i pub Sherlock będą działać jeszcze tylko do końca września. Miasto wypowiedziało umowy ich właścicielom. Bar Elita i pub Sherlock będą działać jeszcze tylko do końca września. Miasto wypowiedziało umowy ich właścicielom.

Dwa istniejące od dziesiątków lat lokale - bar Elita oraz pub Sherlock - zostaną zamknięte pod koniec września. Miasto nie przedłuży z ich właścicielami umów dzierżawy. Jak tłumaczą sopoccy urzędnicy - budynek przy ul. PodjazdMapka, w którym się znajdują, jest w tragicznym stanie. Teren jest przeznaczony pod inwestycję.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Masz jakieś ulubione bary, restauracje czy kluby z kilkudziesięcioletnią tradycją?

O zmianach w centrum Sopotu poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za sygnał.

Z przekazanych nam informacji wynikało, że kultowy bar Elita w Sopocie zostanie zamknięty 30 września tego roku.

- Zamiast legendy powstanie kamienica... Pan Stanisław [właściciel baru - dop. red.] prowadzi Elitę od 1983 r., oferując przepyszne domowe jedzenie i unikatowy klimat miejsca. Sopocianie zachodzą tam jak do siebie, a turyści z całego świata, którzy przypadkiem tam trafią, nie tylko wracają, ale i polecają go dalej - poinformowali nas internauci.
Skontaktowaliśmy się więc z współwłaścicielką baru, gdzie potwierdziliśmy te informacje.

22:24 16 SIERPNIA
Skopiowano

Kamienica zamiast Elity w Sopocie (37 opinii)

Kultowy bar Elita w Sopocie zostanie zamknięty 30.09.2022! Zamiast legendy powstanie kamienica... Pan Stanisław prowadzi Elitę od 1983roku oferując przepyszne domowe jedzenie i unikatywy klimat miejsca. Sopocianie zachodzą tam jak do siebie, a turyści z całego świata, którzy przypadkiem tam trafią nie tylko wracają, ale i polecają go dalej.
Kultowy bar Elita w Sopocie zostanie zamknięty 30.09.2022! Zamiast legendy powstanie kamienica... Pan Stanisław prowadzi Elitę od 1983roku oferując przepyszne domowe jedzenie i unikatywy klimat miejsca. Sopocianie zachodzą tam jak do siebie, a turyści z całego świata, którzy przypadkiem tam trafią nie tylko wracają, ale i polecają go dalej. Zobacz więcej


- Miasto wypowiedziało nam umowę. Ale z tego, co wiemy, to w podobnej sytuacji jesteśmy nie tylko my, ale również pozostałe lokale. Ma być w tym miejscu wybudowane coś innego - powiedziała nam współwłaścicielka baru Elita.

Miejsca kultowe już za czasów PRL-uWarto tu zaznaczyć, że pan Stanisław wraz z żoną prowadzi bar przy ul. Podjazd od 1983 r., a pierwszy podobny obiekt - nazywający się Neptun (ta nazwa funkcjonowała do 1993 r.) - powstał w tym miejscu w 1953 r.

Już za czasów PRL-u było to kultowe miejsce, choć uczęszczane głównie przez ówczesną klasę robotniczą. Do dziś w Sopocie mówi się, że zjeść tu można jedne z lepszych pierogów w Trójmieście. Wówczas obok działała też cukiernia. W latach 90. na jej miejscu powstał kolejny kultowy lokal - pub Sherlock.

Gdzie zjeść w Trójmieście?On również szybko stał się miejscem znanym nie tylko w mieście. Można było tam wpaść nie tylko na przysłowiowe piwo, ale też obejrzeć mecz, posłuchać koncertu czy... zagrać w szachy.

Niestety dni obu są już policzone. O tym, że znikną one z mapy Sopotu, mówiło się zresztą w kuluarach już od kilku lat. Miasto co roku przedłużało z właścicielami dzierżawę lokali tylko o 12 miesięcy, a nie - jak to często bywa - o kilka lat.

Trudno o najemcę lokalu po Empiku przy Podwalu Grodzkim Trudno o najemcę lokalu po Empiku przy Podwalu Grodzkim

Urzędnicy: teren przeznaczony pod inwestycjęAktualny okres dzierżawy mija pod koniec września i nie zostanie już przedłużony. Dlaczego? Jak tłumaczą urzędnicy, sam budynek, w którym znajduje się bar Elita oraz pub Sherlock, jest w tragicznym stanie.

- Od wielu lat teren ten przeznaczony jest pod inwestycje, o czym dzierżawcy byli poinformowani. Aby mogli funkcjonować jeszcze w wysokim sezonie, Gmina Miasta Sopotu przedłużyła umowy dzierżawy do końca września. Budynki istniejące są w bardzo złym stanie technicznym i należy je rozebrać. W tym miejscu zgodnie z planem może powstać obiekt mieszkalno-usługowy, ale jedynie z usługami nieuciążliwymi. Przetarg planowany jest jesienią - mówi Izabela Heidrich, rzeczniczka magistratu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (237)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Kolekcja w działaniu

wystawa

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak nazywa się styl architektoniczny, którego przykładem jest Zielona Brama w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane