• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Książka o miłości spotkanie z Małgorzatą Halber i Olgą Drendą

Czy to trudne być z kimś? Czy związku można nauczyć się w każdym wieku? Co jest najważniejsze w życiu we dwoje? Dlaczego uparcie wierzymy w wielką miłość zakończoną małżeństwem? - tego rodzaju pytania zadajemy sobie od lat w gronie przyjaciółek i przyjaciół; najczęściej słysząc o kolejnej relacji, która się wypaliła, przy okazji złamanego serca albo porażki. Dlaczego rozmawiamy o tym dopiero kiedy coś idzie nie tak? Dlaczego właśnie wtedy odwiedzamy terapeutów, pytamy duchowych przewodników, mamę, tatę lub dziadków? Na spotkaniu z autorkami Książki o miłości zapytamy o to filozofkę i pisarkę - Małgorzatę oraz etnolożkę i eseistkę - Olgę.

sie 22-25

czwartek - niedziela, godz. 09:00

Sopot
Wstęp wolny
wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Spotkanie o 20:00 na Facebooku Instytutu Kultury Miejskiej https://www.facebook.com/IKMgdansk. Rozmowę poprowadzi Natalia Fiedorczuk.

Małgorzata Halber (ur. 1979) pisarka, rysowniczka, feministka. Skończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W 2015 roku zadebiutowała głośną powieścią Najgorszy człowiek na świecie. Publikowała na łamach Gazety Wyborczej, Machiny, Dwutygodnika i Codziennika Feministycznego. Autorka lifestyleowego komiksu internetowego Bohater. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się obiektami porzuconymi: pustostanami, śmieciami, nieużytkami. Mieszka na warszawskiej Ochocie z narzeczonym i czterema kotami.

Olga Drenda (ur. 1984) pisarka, eseistka, tłumaczka. Skończyła etnologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2012 roku prowadzi na Facebooku stronę Duchologia poświęconą codzienności lat 80. i 90. w Polsce. Napisała Duchologię polską. Rzeczy i ludzie w latach transformacji (2016), Czyje jest nasze życie (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim, 2017) i Wyroby. Pomysłowość wokół nas (2018, książka nagrodzona Nagrodą Literacką Gdynia i nominowana do Paszportów Polityki). Prowadziła podcast o współczesnym folklorze, legendach miejskich i teoriach spiskowych. Pochodzi ze Śląska, mieszkała w Krakowie, Mikołowie i Gdańsku, a niedawno przeprowadziła się do Warszawy.

Natalia Fiedorczuk - pisarka, dramaturżka, publicystka, kompozytorka. Laureatka Paszportu Polityki za debiut prozatorski Jak pokochać centra handlowe (2016). Współpracuje z teatrami repertuarowymi jako autorka scenariuszy a także konsultantka developmentu filmów fabularnych. Na co dzień redaguje poradniki dla zmęczonych rodziców i wymyśla książeczki dla niegrzecznych dzieci w wydawnictwie Natuli. Pokaż mniej

Opinie

Sprawdź się

Który tytuł jest najdłużej wystawianą sztuką na świecie?