• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Krótkie jest piękne - jednominutówki w Galerii Pionovej

Aleksandra Lamek
8 lipca 2009 (artykuł sprzed 13 lat) 
Opinie
Jednominutówki to często filmy wyrafinowane estetycznie i z ciekawym, mocnym przekazem. Na zdjęciu: kadr z filmu "Fast Forward" Emilii Kuryłowicz, który zwyciężył w pierwszej edycji konkursu. Jednominutówki to często filmy wyrafinowane estetycznie i z ciekawym, mocnym przekazem. Na zdjęciu: kadr z filmu "Fast Forward" Emilii Kuryłowicz, który zwyciężył w pierwszej edycji konkursu.

Ile treści można zmieścić w 60 sekundach filmu? W czwartek będzie się można o tym przekonać - w Galerii Pionovej w Gdańsku odbędzie się czwarty finał Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych.Gdański konkurs na najlepszą jednominutową produkcję jest częścią odbywającego się w ponad dziewięćdziesięciu krajach świata festiwalu The One Minutes. Swoją pracę może zaprezentować każdy - wystarczy pasja, chęć tworzenia i niebanalne podejście do realizowanego przez siebie tematu.

- Otrzymaliśmy bardzo dużo, bo ponad 100 filmów - mówi Aleksandra Halicka z Nadbałtyckiego Centrum Kultury, koordynatorka projektu. - Tematyka jest jak zwykle bardzo różnorodna. Część twórców ma wyraźne upodobanie do mrocznych klimatów i bardzo dramatycznych historii, ale to nie zawsze są dobre pomysły. Warto pamiętać, że przy tak krótkiej formie bardzo istotna jest puenta, nadająca całości odpowiedni smaczek.

Nadesłane prace oceniane są w dwóch kategoriach: film (tradycyjne narracje) i forma (niefabularne "eksperymenty") przez jury złożone z artystów zajmujących się na co dzień szeroko rozumianymi sztukami wizualnymi. W tym roku najlepsze filmy wybiorą: Maciek Stępiński, Ania Witkowska i Agnieszka Obszańska.

Tegoroczny finał, podczas którego poznamy zwycięzców czwartej edycji festiwalu, odbędzie się w Galerii Pionovej (ul. Olejarna 2). Zaprezentowane zostaną nie tylko najlepsze polskie jednominutówki z 2009 roku, ale także filmy zrealizowane przez twórców z całego świata, znajdujące się w zbiorach fundacji The One Minutes z Amsterdamu (koordynuje wszystkie krajowe konkursy).

Miejsca

Wydarzenia

Opinie 1 zablokowana

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Kolekcja w działaniu

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Z jakim reżyserem związana jest "sopocka szafa", która stoi w pobliżu plaży?