• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Kopakonan - opowieść o kobiecie foce - spektakl familijny w 2 językach: pl + PJM

Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza na spektakl Kopakonan opowieść o kobiecie foce" Projektu Migawki. Spektakl jest opowieścią w dwóch językach: polskim fonicznym oraz w Polskim Języku Migowym.

Kopakonan opowieść o kobiecie foce  reinterpretuje duńską legendę z Wysp Owczych, której różne wersje opowiadało wiele ludów północy. Historie kobietach fokach znają dobrze Islandczycy, Finowie i Norwegowie, wrosły w folklor celtycki jako irlandzka opowieść o Selkie i zainspirowały Andersena do napisania Małej Syrenki.

Realizacja Projektu Migawki będzie podtrzymywała tradycję znajdowania w starych opowieściach nowych prawd potrzebnych tu i teraz. A wszystko to w spektaklu łączącym muzykę, taniec i słowo opowiadane w dwóch językach polskich tym, którym mówimy oraz w Polskim Języku Migowym.

Nysøn ma siedem lat i mieszka na wyspie Kalsoy. Jest rudy i piegowaty jak jego tata Olof i myśli, że w przyszłości zostanie rybakiem. Dokładnie tak jak jego ojciec. I ojciec jego ojca. I wszyscy mężczyźni w wiosce. Jednak los chłopca odmieni się, gdy ten odkryje, że legendy o kobietach-fokach, które nocą zrzucają skóry, by tańczyć w blasku księżyca, są prawdziwe.
Jaką tajemnicę skrywają jego rodzice?
Kim tak naprawdę jest Nysøn?
I dlaczego jego mama każdej nocy siada nad brzegiem morza i nuci smutną pieśń o morskich głębinach?

Tego wszystkiego dowiecie się ze spektaklu Kopakonan opowieść o kobiecie foce. Będzie to historia o tym, co na lądzie i o sprawach, które skrywa morska toń. O wielkiej miłości, ale i wielkim strachu przed jej utratą. I o dzieciach. Które pewnego dnia postanawiają wybrać własną drogę.

PROJEKT MIGAWKI
opowieść w polskim fonicznym i muzyka: Katarzyna Jackowska-Enemuo
opowieść w Polskim Języku Migowym i ruch sceniczny: Madi Rostkowska
konsultacje językowe: Marcin Łuczywek
reżyseria: Grzegorz Grecas

Obsada:
Katarzyna Jackowska-Enemuo
Madi Rostkowska
Dominika Kozłowska

premiera online: 11.04.2021

Spektakl zrealizowany w ramach akcji Dotknij Teatru 2021, której organizatorem jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.
Zadanie dofinansowane z środków Urzędu Miasta Łodzi oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i Sportu. 

Opinie

Sprawdź się

W którym roku odbył się pierwszy pokaz "Pierścienia Nibelunga" w Gdańsku?